Allergoloogia

allergoloogia.png

Allergoloogia on sisemeditsiini eriala, mis tegeleb allergiast ja muust ülitundlikkusest tingitud haigustega organsüsteemides, eelkõige ülemistes ja alumistes hingamisteedes, seedetraktis ja nahas.

Tuntumad allergilised haigused on allergiline astma, heinapalavik, nõgestõbi, atoopiline dermatiit. Allergeen ehk allergilise haiguse põhjus ja/või vallandaja võib olla mis tahes keskkonnafaktor: ravim, koduloom, õietolm, toiduaine, kodutolm, putukamürk, kosmeetika jne. Pöörduge allergoloogi vastuvõtule, kui tervisehäire − näiteks raskendatud hingamine, nohu, kõhulahtisus, nahalööve või muud sümptomid − on Teie arvates põhjustanud kontakt teatud keskkonnafaktoriga.

Allergoloogia Regionaalhaiglas

Regionaalhaigla allergoloogid diagnoosivad ja ravivad kõigi organsüsteemide allergiaid.

Regionaalhaigla allergoloogid võtavad vastu ja ravivad nii täiskasvanuid kui ka lapsi.

Meie pulmonoloog-allergoloog dr Svetlana Sergejeva töötab Regionaalhaigla kahes sisehaiguste kliiniku keskuses:

Pulmonoloogiakeskuses kasutatakse diagnostiliste meetoditena nahatorketeste ja vereproove. Alates 2012. aastast toimub ravimallergiate diagnostika ka provokatsioonitestidega. 2014. aastal käivitus ka spetsiifiline allergiavastane immunoteraapia.

Kutsehaiguste ja töötervishoiu keskuses kasutatakse diagnostiliste meetoditena nahatorketeste, naha aplikatsiooniteste ja vereproove. Olmeallergeenidest põhjustatud allergiate kõrval diagnoositakse ja ravitakse ka tööallergeenidest põhjustatud allergiaid.
Allergoloogi juurde on vaja saatekirja. Allergiakahtluse korral saavad Teid vastuvõtule suunata näiteks perearstid või teised eriarstid.

Arsti vastuvõtule saate registreeruda SIIN.