Erakorralise meditsiini osakond

Erakorralist abi anname ca 84 000 inimesele aastas, ööpäevas keskmiselt 230 patsiendile. Kiirabiga tuuakse Regionaalhaiglasse igal aastal ca 4500 patsienti. Nõuandeid ja soovitusi, millal pöörduda erakorralise meditsiini osakonda ja millal perearsti vastuvõtule lugege palun SIIT.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakond (EMO) on Eesti suurima töömahuga, ööpäev ringi töötav erakorralise meditsiini üksus.

Piirkondliku haiglana osutame meditsiinilist abi praktiliselt kõigil arstlikel erialadel, välja arvatud plaaniline sünnitusabi ja silmakirurgia. Erakorralisi haigeid võtame vastu ööpäev ringi.

Osakonnas on 16-kohaline jälgimissaal keskmise raskusastmega haigetele ning kolmekohaline elustamissaal, mis on varustatud vastavalt III astme intensiivravi nõuetele. Regionaalhaigla EMO-s osutatakse erakorralist arstiabi alates 16. eluaastast, seega palume alla 15-aastaste lastega pöörduda Lastehaigla erakorralise meditsiini osakonda.

Kui tulete Regionaalhaigla EMO-sse

  • Võtke automaadist järjekorranumber.
  • Esitage registratuuri klienditeenindajale isikut tõendav dokument (see on kohustuslik) ning makske visiiditasu 5 eurot.
  • Kui tulite EMO-sse autoga, siis registreerige klienditeenindaja juures oma parkimispilet. EMO esises tõkkepuuga parklas on AINULT keskusesse pöördujatele parkimine tasuta. (Osakonnast lahkudes tuleb parkimispilet sisestada osakonna fuajees asuvasse makseautomaati. Makseautomaat näitab klienditeenindaja töödeldud piletitele hinda „0 eurot“.)
Visiiditasu on 5 eurot, maksma ei pea alla 18-aastased ja lapseootel patsiendid
  • Seejärel annab Teie tervislikule seisundile esmase hinnangu spetsiaalse väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest , kas patsient vajab kohest arstipoolset käsitlemist või võib see aega võtta kuni 6 tundi.
  • Lähtuvalt Teie tervislikust seisukorrast suunatakse Teid kas patsientide ootealasse või jälgimissaali.

EMO-sse pöördujatel palume arvestada, et kriitilises seisundis haigeid teenindatakse väljaspool üldjärjekorda ning kergemas seisundis haigete ootejärjekorrad võivad seetõttu pikeneda.

Juhul, kui Teie seisund ei ole eluohtlik ja olete ootel arsti vastuvõtule läbivaatustuppa, siis palun arvestage, et ooteaeg võib olla 3 kuni 6 tundi. Püüdke olla nii rahulik kui võimalik, Te saate osta ootesaali automaadist juua ja snäkke. NB! Kui tunnete, et teie seisund halveneb, andke sellest kindlasti ootesaali personalile märku.

Juhul, kui Teie tervislik seisund vajab kiiremat arstipoolset ülevaatamist, suunatakse teid osakonna jälgimissaali. Teile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid. Teil palutakse ära oodata uuringute ja analüüside vastused. 

Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele alustatakse raviga ning suunatakse Teid kas kodusele või haiglaravile.

Osakonna ees olevas tõkkepuuga parklas on võimalik viibida 15 minutit tasuta. See on aeg, mille jooksul on võimalik nt patsiendi lähedasel ja ka taksol kas tuua erakorralise meditsiini osakonda patsient või tulla talle järele. Sel juhul parkimispiletit eraldi märgistama või registreerima ei pea.

Kui teie tervislik seisund kodus muutub, siis palume pöörduda viivitamatult tagasi EMO-sse või kutsuda kiirabi.

 

 

Kui Teid või Teie lähedane on toodud Regionaalhaigla EMO-sse kiirabiga

  • Patsiendi seisundit hindab väljaõppega triaažiõde. Õde määrab nii patsiendi kaebustest kui ka elulistest näitajatest ning lähtuvalt triaažipõhimõtetest, kui kiiret arstipoolset käsitlemist patsient vajab.
  • Lähtuvalt patsiendi seisundist suunatakse patsient kas jälgimissaali või intensiivravisaali.
  • Patsiendile tehakse arstlik läbivaatus, vajalikud uuringud ja analüüsid.
  • Vastavalt uuringute ja analüüside tulemustele ning arstlikule otsusele suunatakse patsient kas haiglaravile või seisundi paranemisel kodusele ravile.
  • Palume arvestada, et minimaalne aeg, mis kulub arstlikule läbivaatusele, uuringutele ja analüüsidele, on 3 tundi.

 

Erakorralise meditsiini osakond

Irja Lepp

sekretär

617 1097

Natalia Jefimova

Natalia Jefimova

juhataja

617 1035

Niina Jaagumets

Niina Jaagumets

õendusjuht

617 1098

Patsiendid tunnustavad meid

Suur tänu professionaalse abi eest dr Kristiina Põld, dr Arkadi Popov, dr Mare Kolk ja dr Rein Viilu

Tänulik Patsient

Suur tänu dr. Gert Vanakesale patsiendisõbralikkuse ja hoolivuse eest!

Eha

Patsient toodi kiirabiga kriitilises seisundis EMO osakonda, kus elustati ja saadeti koheselt edasi kardiointensiivravi osakonda, elustati uuesti ja seisund stabiliseeriti. 5 päeva oskuslikku hoolitsust ja 5 päeva taastumist III kardioloogia osakonnas andsid emale elu tagasi. 10-l päeval sai haige koju ja on taastunud väga hästi. Täname kiire ja professionaalse abi eest!

Helvi-Mall Lumiste

Tahaksin tänada erakorralise meditsiini osakonda ilusa vastuvõtu eest. Pöördusin hommikul väikese traumaga arsti poole. Vastuvõtt oli täpne, viisakas ja meeldiv ning teenidus kiire ja professionaalne. Haigla külastus jättis positiivsed emotsioonid!

Aleksandr Žemžurov

Olen väga tänulik dr Andrei Antonovile, kes väga professionaalselt ja kiiresti lahendas minu suure tervisemure. Kartsin meeletult protseduuri, aga arst tegi kõike nii märkamatult ja valus ei olnudki. Lisaks veel meeldiv suhtlus. Suur aitäh ja edu edaspidiseks!

Reet

Kevadpühade ajal külastasin esmakordselt erakorralise meditsiini osakonda koos oma eaka emaga. Eelarvamus oli, et pühade ajal on palju inimesi ja õhkkond kindlasti pingeline. Olin valmistunud pikaks päevaks. Minu üllatus oli suur, kui hästi on korraldatud haigete vastuvõtt ja külastajate autode parkimine. Väga meeldiv teenindus, hoolivus ja suhtlemine patsiendiga. On loodud kõik mugavused ja tingimused ootehalli, kus kogu registratuurisüsteem külastajate teavitamiseks vastuvõttudele on hästi süsteemne. Kogu meie külastusaeg kestis vaid 1,5 tundi ja usun, tänu sellele, et kogu süsteem on EMOs hästi läbimõeldud ja toimiv. Suured tänud arstidele, kes te teete nii tänuväärset ja vastutusrikast tööd. Suur tänu ja edu teile dr. Mari Aaremäe!

Ene

Soovin südamest tänada EMO õde Kristiinat. Pöördusin küll näiliselt väikese, kuid minu jaoks suure murega. Reisil mägedes veidi väikeste jalanõudega matkates tekkisid varbaküünte alla verevalumid ja vesivillid, mis tegid suurt valu. EMO-sse Kristiina juurde pöördudes sain ülimalt kiiresti professionaalset abi. Kristiina on väga sõbralik ja abivalmis, suured-suured tänud veelkord, jõudu, edu ja rahulikke patsiente edaspidiseks.

Pille

Pöördusin Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonda 25. mail ning sain tõeliselt hea ja kvaliteetse abi osaliseks. Dr Kersti Kloch ja ka samas kabinetis töötav õde (nime kahjuks ei tea) olid äärmiselt profesionaalseld, viisakad ja abivalmid. Olles ise meedik, hindan selliseid kolleege väga kõrgelt.

Kaidi

Tänan professionaalse töö ja südamliku suhtumise eest dr Tatjana Mjazinat ja temaga koos töötavaid õde Ljudmilat ja abilist Kristit! Sain elektrisae kasutamisel sõrmetrauma. Arstid õmblesid haava kinni.

Andrei Sokolov

Kogu südamest tänan kogu teie EMO meeskonda! Saabusin kiirabiga Põhja-Eesti Regionaalhaigla EMO-sse ja mind hämmastas, kui professionaalsed ning samas ka rõõmsameelsed kõik mind aitavad meeskonnaliikmed olid! Olen alati olnud teile tänulik, sest minu arust olete kõik imeinimesed - niisugust mega stressirohket tööd tehes... Kogu austusega, suur aitäh teile, meedikud ja hooldajad!

Kerttu

Soovin edastada suurimad tänud dr Kuzheevile südamliku ja professionaalse abi eest. Anastasija L

Anastasija L

Suur-suur tänu dr Rostislav Zjablovile ja õde Jekaterina Redkole ning teistele sel õhtul valves olnud õdedele professionaalse ja kiire abi eest! Olen teile väga tänulik sõbraliku suhtumise ning oskusliku tegutsemise eest! Tänu teile sain kogemuse, et tänapäevane meditsiin võib olla imeline. Olete oma ala parimad ja väärite väga tunnustust! Suur tänu teile!

Marge

Suured tänud meditsiinipersonalile antud abi eest ning tänud ka nii meeldiva ja südamliku teeninduse eest registratuuris! Ljudmila K.

Ljudmila

Südamest tänan kõiki EMO ja kiirabi töötajaid. Olete tõelised tänapäeva superkangelased! Sujuv koostöö, empaatia, professionaalsus, kiire tempo, rasked otsused... ja kõige selle juures jõuate järeltulijaid õpetada!!! Olen vapustatud! Tugevat tervist teile ja inimlikku õnne!

Jelena Pikkov

Ööl vastu esmaspäeva (12.07) oli EMOs tööl väga sõbralik ja heatahtlik klienditeenindaja, kes tegi oma tööd hingega. Selliseid inimesi võiks rohkem meie seas olla, aitäh! :)

Grete

Tere! Sooviksin tänada EMO kolleege. Pöördusin põlvetraumaga 28.06.20 EMOsse. Vastuvõtt, uuringud sujusid erakordselt kiirelt ning personal oli väga abivalmis. Tegemist tõenäoliselt väga tegusa ja töise nädalavahetusega. Kõike head ja palju jaksu!

Marelle Maiste

Algatuseks siis: PERH-s 22.05.2020-02.06.2020; EMO, Üldsisehaigused, 1. sisehaiguste osakond, osakonna 1. intensiiv, osakonna 2. intensiiv, palat, Kardiointensiivravi intensiivravi 1. aste, palat... ja paranenuna koju. Minu tänusõnad hooldajatele: armsad hooldajad, aitäh! Natalia Alekseeva, Valeria Tensina, Ilona Nurk! Te ei ole vaid hooldajad, olete ka väga head inimesed. Abivalmid, rahulikud, sõbralikud, head suhtumises ja suhtlemisel. Abi on kõiges ja abi tuleb iga palumise peale. Tänan ka kõiki teisi hooldajaid, õdesid ja arste, kellel jagus soovi, aega ja jaksu minuga lausa personaalselt toimetada. Siiras tänu tolle päeva ja tunni EMO valvearstile (kahjuks ei tea nime), kes mind osakonda võttis, uuringutele saatis ja haiglasse jätmise otsustas. Tõeliselt hea arst... hoolas arstina ja muretsev inimesena. Väga soovin tänada arst Kristiina Püvi koos arst mees-kolleegiga (kahjuks ei tea kolleegi nime), füsioterapeut koos arst-residendiga (kahjuks ei tea nimesid, mistõttu esile tuua ei saa). Neil kõigil jagus aega nii ravimiseks kui ka vestlemiseks, tavaliseks inimlikuks vestluseks, mis ravib ja taastab rohkemgi kui mistahes tablett või kapsel. Palju tänu Kardiointensiivravi osakonna arstile ja õdedele (samuti nimed teadmata), kes toimetasid elektrilise kardioversiooni ja taastasid normaalse siinusrütmi. Südamlik tänu teile kõigile. Ükski sõnades väljendatud tänu pole piisavalt suur, et mõtetes oleva tänu suurust kujutada ja tajutavaks teha.

Robert Maiste

Soovin tänada PERHi EMO arsti dr Rait Bessanovit, kes oli eile minu arst. Dr Bessanov tegutses professionaalselt ja oli hoolimata suurest töökoormusest äärmiselt rahulik, sõbralik ja tore. Tegutses rästikuhammustuse puhul väga teadlikult ja tegi põhjalikult teste. Ta peaks olema eeskujuks paljudele arstidele.

Siim

Tere! Soovin tänada EMO ja erakorralise kirurgia töötajaid väga asjaliku ja sõbraliku teenuse eest! Olen väga tänulik! Päikest! Ave-Gail

Ave-Gail Kaskla-Kuprys

Tahan südamest tänada PERHi inimesi EMO-s, dr Kadri Lilienthali ja nefroloogia osakonna õdesi ning hoodajaid, teie põhjaliku töö, sõbraliku ja toetava suhtumise eest. Jõudu ja jaksu teile!

Alfret Timberg

Tahan tänada teie haigla personali, ei aitasite minu isa. Ta tunneb end hästi. Suur tänu teile!

Olesja

Külastasin 19.08 õhtul EMO-t ja tahan tänada registraatorit (Dzamila Koppel) väga meeldiva ja viisaka teeninduse eest! Samuti tänan kogu meditsiinilist personali!

Kersti

Kirjutan oma vanaema Ester Karjus palvel, et tänada teda aidanud EMO arsti Hardi Vilt ja õde Natalja Lagun. Siiras tänu teile ja kogu kollektiivile EMO-s.

Kairit Leppik

Tere Tänan erakorralise meditsiinosakonna töötajaid kiire ja sõbraliku abi eest! Sain oma hüppeliigese venitusele kiiresti abi. Lugupidamisega Claude Kaasik

Claude Kaasik

Sattusin kõhutraumaga 30. juuli öösel EMOsse. Tahan tänada kogu personali, kellega sel ööl kokku puutusin. Suured tänud kõikidele arstidele ja õdedele. Vaatamata sellele, et kõik protseduurid tehti öösel, olid kõik väga sõbralikud ja heatahtlikud.

Merit

Ma sooviks tänada EMO personali ning teie arste, kes sellises keerulises olukorras said juba kaks korda aidata ning leevendada valu, avastada probleemi ning alustada ravi. Ma nägin ise kui palju patsiente ning covid-patsiente teil on ning sellega mu tänud aina suuremad. Inimesed on väga sõbralikud ning professionaalsed. Lugupidamisega ning tänulik

Deniss Kumlander

Läksin Emo-sse valuga vasakul pool rindkeres. Sooviks kiita väga professionaalse ja asjalikku suhtumise eest arsti ja kõiki teisi medtöötajaid, kes minuga sel õhtul tegelesid! Aitäh teile kõigile!

Urho Trei

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI