Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboratoorium on üks suuremaid haiglalaboreid Eestis. Labor teostab uuringuid laborimeditsiini kõigis põhivaldkondades. Valikus on ligi 800 eri testi. 2021. aastal tehti üle 3,5 miljoni uuringu.
Keskuses on kuus osakonda:
kliinilise keemia ja hematoloogia osakond (töötab ööpäevaringselt)
kliinilise immunoloogia osakond (k.a tüviraku labor)
mikrobioloogia ja molekulaardiagnostika osakond (k.a mükobakterioloogia labor)
verepank (töötab ööpäevaringselt)
preanalüütika osakond
mõõtelabor (tegevusluba), mis moodustati 2012. aastal, et mõõta kiirgustöötajate isikudoose Regionaalhaiglas
Regionaalhaigla labor on akrediteeritud 2010. aastal vastavalt standardile EVS-EN ISO 15189:2012 „Meditsiinilaborid. Kvaliteedi ja kompetentsi erinõuded”. Tüviraku laborile on omistatud Ravimiameti tegevusluba. Alates 2013. a lõpust on mõõtelabori isikudooside mõõtmine DIS meetodil hinnatud vastavaks EVS-EN ISO/IEC 17025:2017 standardile "Üldnõuded katse- ja kalibreerimislaborite kompetentsusele".
Oleme ainus Eesti haiglalabor, kus määratakse raskemetalle, luu ainevahetushaiguste markereid ja teatud kasvajamarkereid. Samuti uurime hematoloogilistel haigetel rakupinnaantigeene ning kogume ja säilitame perifeerse vere tüvirakke. Haiglas on kasutusel laboriuuringute elektrooniline tellimine. 2014. aastal võttis labor esimesena Baltimaades kasutusele kliinilise keemia ja immunkeemia uuringute automaatliini koos uuringueelsete protseduuride automatiseerimisega, 2018. aastal esimesena Eestis hematoloogia automaatliini ja 2019. aastal uriini automaatliini.
Labori peamised teadustööd on olnud seotud hematoloogiliste referentsväärtuste, multi-ravimresistentse tuberkuloosi, hüübimis- ja autoimmuunuuringute ning kvaliteediindikaatoritega meditsiinilaboris. Me juhendame Tartu Tervishoiu Kõrgkooli bioanalüütika üliõpilasi, Tartu Ülikooli laborimeditsiini jt erialade residente, Tallinna Tehnikaülikooli matemaatika-loodusteaduskonna geenitehnoloogia ning Tartu Ülikooli biomeditsiini üliõpilasi.
Oleme teinud rahvusvahelist koostööd peamiselt Põhjamaade laborite ja organisatsioonidega. Tüviraku labor on teinud koostööd Göteborgi Sahlgrenska haigla laboriga, immunoloogia labor osaleb Põhjamaade Pediaatrilise Hematoloogia ja Onkoloogia Ühingu (NOPHO) töös, viidi läbi kaksikkeskuse projekt Helsingi Ülikooli keskhaiglaga veritsushaiguste valdkonnas. Meie juures on käinud õppimas üliõpilasi ja kolleege Leedust, Soomest, Itaaliast, Austriast, Tadžikistanist ja Kasahstanist. Soovime olla kolleegidele head partnerid haiguste avastamisel ja ravimisel ning koolitus- ja teadustöös.