Külastusaeg
E–R 15.30–19.00
L–P 11.00–19.00
Intensiivravi osakonda lubatakse külastama ainult täiskasvanud lähedasi. Korraga võib siseneda kuni kaks külastajat.
Külastusaeg on 20 minutit.
I järelravi osakond ehk intensiivravi osakond asub Tallinnas Hiiu 44, II korrusel. Intensiivravi osakonnas on 8 täisvarustusega voodikohta, mis aitavad tagada patsiendi kõigi eluliste näitajate monitooringu ja kopsude kunstliku ventilatsiooni. Lisaks arstidele, õdedele ja hooldajatele tegeleb iga patsiendiga individuaalselt füsioterapeut.
Vajaduse korral tehakse uuringuid, mis aitavad patsiendi seisundit paremini mõista ja ravida. Intensiivravi vajadus tekib ühe või mitme organsüsteemi puudulikkuse tagajärjel. Sagedasim põhjus intensiivraviks on hingamispuudulikkus, kus patsiente tuleb lühemalt või pikemalt hoida kopsude mehaanilisel ventilatsioonil.
Samuti on osakonnas sagedased teadvushäiretega patsiendid, seda valdavalt haiguse või peaaju trauma tõttu. Intensiivravi patsient on suunatud sellesse osakonda plaaniliselt (pärast ulatuslikke operatsioone) või sümptomaatiliseks raviks. Ravil viibimise aeg ja paranemine sõltuvad inimese haigustest ja seisundist.
Intensiivravi osakonnas vajavad patsiendid pidevat jälgimist ning see on võimalik vaid tänu kvalifitseeritud meeskonnale. Oluline osa intensiivravi töökorralduses on ka spetsiaalsel aparatuuril, mis võib esmapilgul tunduda hirmutava ja keerulisena. Kõik need seadmed toetavad patsiendi normaalseid funktsioone ja võimaldavad jälgida patsiendi seisundit. Patsientide hügieeni tagamiseks on osakonnas duširuum, mida saab kasutada voodihaigete patsientide puhul, rakendades pesuraamil pesemise meetodit.
Intensiivravi osakonnas viibiva patsiendi välimus on tavapärasest oluliselt erinev. Patsienti ümbritsevad erilised seadmed ning talle on paigaldatud mitmed kateetrid, sondid ja kanüülid, mis on vajalikud intensiivseks raviks ning tagavad elundite funktsioneerimise. Samuti võivad läbitud haigus, trauma või operatsioon põhjustada turseid, verevalumeid ehk hematoome. Intensiivravi patsient on riieteta ning kaetud vastavalt vajadusele lina, teki või soojendustekiga. Mõni patsient pole suuteline ise sööma, tema söötmiseks on hulk viise. Kõige levinum meetod on söötmine nina-(neelu)-maosondi ehk nasogastraalsondi kaudu. Nasogastraalsond on peenike toru, mis paigaldatakse makku enamasti nina kaudu. Sondi kaudu manustatakse toitu, milles sisalduvad vajalikud rasvad, valgud, vitamiinid, proteiinid ja mineraalid – kõik, mida sisaldab tavaline tervislik toit.
Olenemata patsiendi seisundist aitavad intensiivravi osakonna töötajad kaasa tema paranemisele, nad toetavad, abistavad ja teevad igas olukorras kõik võimaliku, et patsiendi vaevusi vähendada. Informatsiooni patsiendi seisundi kohta edastab arst, kui Te helistate intensiivravi osakonda. Lähedase külastamiseks soovitame eelnevalt aeg arstiga kokku leppida.