Naha- ja suguhaiguste keskus

Põhja-Eesti Regionaalhaigla naha- ja suguhaiguste keskus asub Tallinnas Mustamäe meditsiinilinnakus aadressil Sütiste tee 19. Keskuses töötab 5 arsti, 10 õde ja 1 hooldaja. Naha- ja suguhaiguste keskuse koosseisu kuuluvad statsionaarset arstiabi osutav nahahaiguste osakond, kus on 6 voodikohta, ning ambulatoorset arstiabi osutav naha- ja suguhaiguste polikliinik. 

Naha- ja suguhaiguste keskuses on dermatoveneroloogiline abi valdavalt ambulatoorne. Haiglas ravitakse vaid raske kuluga, tüsistunud või ambulatoorsele ravile halvasti alluvaid naha- ja suguhaigusi. 

Dermatoveneroloogi vastuvõtule registreerimiseks ei ole vaja saatekirja. Registeerimine toimub  digiregistratuuri kaudu.  

Vastavalt Eesti Naha-ja Suguhaiguste Arstide Seltsi ja Eesti Perearstide Seltsi kokkuleppele on perearstil võimalus suunata dermatoveneroloogi e-konsultatsioonile nii ägeda nahahaiguse kui ka kroonilise nahahaiguse ägenemise korral, näiteks kui lööve:  

  • on laialdane (haarab vähemalt 3 kehapiirkonda või >10% nahapinnast) ja/või  
  • on perearsti hinnangul kiiresti progresseeruva kuluga ja/või  
  • kulgeb villide/villikestega või epidermise irdumisega, ning suguhaiguse kahtlusel.  

E-konsultatsiooni saatekirjale lisaks tuleb esitada kvaliteetsed fotod iseloomulikust lööbest, vajadusel mitmest piirkonnast.  

E-konsultatsioon ei asenda dermatoveneroloogi tavakonsultatsiooni ega võimalda nahamoodustiste (näiteks mittemelanoomse nahavähi või melanoomi kahtlus, atüüpilised pigmentneevused) hindamist.  

Patsienti ei suunata saatekirjaga dermatoveneroloogi e-konsultatsioonile:  

  • ilmsete melanoomi tunnustega nahamuutuste korral. Selleks suunatakse patsient kirurgi või onkoloogi konsultatsioonile.  
  • riide- ja/või peatäide korral (koos või ilma mädapõletikuta).  
  • eluohtlike või vältimatut abi vajavate seisundite korral.  
  • kroonilist nahahaigust põdeva patsiendi raviskeemi korrigeerimiseks. Selleks suunatakse patsient dermatoveneroloogi vastuvõtule üldjärjekorras. 

Sugulisel teel levivate nakkuste kontrollimine ning ravi

Naha- ja suguhaiguste keskus

Eleri Raam

sekretär

617 2960

Kairi Loit

Kairi Loit

õendusjuht

617 2975