Naha- ja suguhaiguste keskus

Dermatoveneroloogi vastuvõtule ei ole vaja saatekirja.

dr Maigi Eisen
naha- ja suguhaiguste keskuse juhataja

Sugulisel teel levivate nakkuste kontrollimine ning ravi >>

 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla naha- ja suguhaiguste keskus asub Tallinnas Mustamäe meditsiinilinnakus aadressil Sütiste tee 19. Keskuses töötab 7 arsti, 8 õde ja 1 hooldaja. Naha- ja suguhaiguste keskuse koosseisu kuuluvad statsionaarset arstiabi osutav nahahaiguste osakond, kus on 8 voodikohta, ning ambulatoorset arstiabi osutav naha- ja suguhaiguste polikliinik.

2012. aastal viibisid statsionaarsel ravil peamiselt mõõduka ja raske psoriaasi, ägeda dermatiidi ja ekseemiga ning villiliste haigustega patsiendid. 2013. aasta jaanuarist avasime päevaravi patsientidele, kelle tervislik seisund vajab protseduure ja arstliku jälgimist, kuid mitte ööpäev ringi. Polikliinikus võtavad haigeid vastu kõik meie keskuse dermatoveneroloogid.

Nagu kogu maailmas, nii on ka naha- ja suguhaiguste keskuses dermatoveneroloogiline abi valdavalt ambulatoorne. Haiglas ravitakse vaid raske kuluga, tüsistunud või ambulatoorsele ravile halvasti alluvaid naha- ja suguhaigusi.

Dermatoveneroloogi vastuvõtule ei ole vaja saatekirja. Ambulatoorselt pöörduvad patsiendid vastuvõtule enam naha- ja nahaaluskoe haiguste (42% pöördunutest) ja healoomuliste nahakasvajate tõttu (21%). Nakkus- ja parasiithaigused (eelkõige naha seen- ja viirushaigused ning sugulisel teel levivad haigused) moodustavad vastuvõttudest 21% ning kuse-suguelundite haigused 6%.

Polikliinikus teostatavate protseduuride, nagu epikutaan- ehk aplikatsiooni- ehk lapitestide, krüoteraapia ja valgusravi vajaduse määrab dermatoveneroloog. Digidermatoskoopia uuring võimaldab neevusi ja nahakasvajaid tänapäevaselt diagnoosida ja vajaduse korral jälgida. 2013. aasta alguses alustasime fotodünaamilise ravi teostamist pindmiste nahavähivormide ja naha vähieelsete muutuste korral.

Naha- ja suguhaiguste keskus on õppebaas Tartu Ülikooli residentidele ja Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilastele.

Täpsemalt saate meie teenuste kohta lugeda Erialade ABC-st.

Naha- ja suguhaiguste keskus

Eleri Raam

sekretär

617 2960

Kairi Loit

Kairi Loit

õendusjuht

617 2975