Õendusabi keskuse õendusabi osakond

Külastusaeg

E–R 15.30–19.00

L–P 11.00–19.00

Õendusabi keskuse õendusabi osakond paikneb looduskaunis Nõmme linnaosas, aadressil Hiiu 39.
Igihaljas männimets pakub varju linnakära eest ning annab võimaluse keskenduda hetkele ja enesele.

Üldjuhul suunab patsiendi õendusabi keskusesse kas ravi- või perearst. 

Õendusabi erineb aktiiv- ja järelravist selle poolest, et põhiliste teenustena osutatakse õendusabi- ja hooldusteenuseid.  Osakonda paigutatakse patsiendid, kelle tervislik seisund ei võimalda igapäevaeluga iseseisvalt toime tulla. 

Õendusabi keskuses ei ole võimalik teostada spetsiifilisi uuringuid, seetõttu on soovitatav, et patsiendil oleks eelnevalt kõik vajalikud uuringud juba tehtud ning osakonda saabudes kaasas kõik igapäevaselt kasutatavate ravimite originaalpakendid, tagamaks arsti poolt määratud ravi järjepidevust või kontrolli.

Õendusabi teenuste hulka kuuluvad haigusi ennetavad ja tervist säilitavad tegevused, patsiendi väljakujunenud tervisliku ja funktsionaalse seisundi säilitamine ja võimaluse korral selle parandamine, stabiilses seisundis haigete pikaajaline ravi ja toetamine õendustegevuse kaudu, õendusalane nõustamine ning surijale õendusabi osutamine.

Õendusabi osutamisel arvestatakse patsiendi väärtuste, teadmiste ja vajadustega ning patsiendid on kaasatud raviprotsessi vastavalt patsiendi valmidusele ja võimetele.

Õendusabi eesmärk on suunata patsienti võimalikult hästi ise toime tulema.

Osakonna 14 nüüdisaegselt sisustatud palatis on 40 voodikohta. Igas palatis on kraanikauss, ühes palatis on lisaks kraanikausile ka tualettruum. Osakonnas on neli duširuumi, mida saab kasutada ka voodihaigete patsientide puhul, kasutades pesuraamil pesemise võimalust. Kogu osakond on kujundatud ja sisustatud lähtuvalt patsientide vajadustest. Osakonnas on kaks puhkeala, kus asuvad raamaturiiulid ja mugavad tugitoolid. Puhkealal on võimalus aega veeta ka ratastoolis või geriaatrilises toolis. Ühtlasi on puhkealal võimalus vaadata televiisorit. Toitlustatakse kolm korda päevas ning toit serveeritakse patsiendile palatis.

Osakonnas töötavad hea ettevalmistusega spetsialistid: õed ja hooldajad, arstid-konsultandid. Patsiendi vajadusest lähtuvalt on võimalik kaasata erispetsialiste (sotsiaaltöötaja, psühholoog, hingehoidja). Kõik töötajad loovad ühtse toetava keskkonna, pakkudes patsiendile ja tema lähedastele igakülgset emotsionaalset tuge olukorraga toimetulekul ning edastavad informatsiooni asjakohaste tugisüsteemide kohta. Regionaalhaigla õendusabi osakonda saame hospitaliseerida Tallinna ja Harjumaa patsiente, kes on kindlustatud Eesti Haigekassa Harju osakonnas. Õendusabi osakonnas viibimise aeg on patsiendile omaosalustasuga. Lisainfo saamiseks õendusabi kohta pöörduge ravi- või perearsti poole.

Eveli Tambre

Õendusabi keskus

Eveli Tambre

sekretär

617 2987

Jelena Lobunkova

Õendusabi keskus

Jelena Lobunkova

õendusjuht

617 2988

Patsiendid tunnustavad meid

Tänan kõiki töötajaid professionaalse abi ja südamliku suhtumise eest!

Eve Reheväli

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI