C-korpuse valmimisega koondati haigla kogu kirurgiline tegevus Mustamäe meditsiinilinnakusse. X-korpuses asuv operatsiooniplokk 18 operatsioonitoaga moodustab ühtse terviku C-korpuses avatud 5 operatsioonitoa ja päevakirurgia osakonnaga. Päevakirurgiaks on loodud nüüdisaegne töökeskkond – osakonnas on 5 operatsioonituba, patsientide registratuur ja ooteala ning operatsioonijärgseks taastumiseks 20 voodikohta ja 6 mugavustooli.
Päevakirurgia operatsiooniplokis tehakse plaanilisi päevakirurgia operatsioone:
- Neurokirurgia (nt karpaalkanali operatsioonid)
- Otorinolarüngoloogia (nt kurgumandlite eemaldamise operatsioonid; kõrvalekaldunud ninavaheseina operatsioonid)
- Ortopeedia (nt artroskoopilised põlve- ja hüppeliigese operatsioonid; hallux valgus operatsioonid; implantaatide eemaldamised)
- Pea- ja kaelakirurgia (nt hea- ja pahaloomuliste nahakasvajate operatsioonid, laserkoagulatsioon kasvaja eemaldamised)
- Näo- ja lõualuukirurgia (nt hea- ja pahaloomuliste nahakasvajate operatsioonid)
- Uroloogia (nt vasoresektsioonid, tsirkumtsiisiod)
- Üldkirurgia (nt sapipõie, veenilaiendite, songa ja nahakasvajate operatsioonid)
- Günekoloogia (nt steriliseerimine, abrasioon)
- Mammoloogia (nt rinnanäärme resektsioon)
Plaanilisi päevakirurgilisi operatsioone tehakse tööpäeviti kella 8.00 kuni 16.00ni ning päevas keskmiselt kuni 40 operatsiooni. Patsiente opereeritakse viies operatsioonitoas, nendest neljas tehakse üldnarkoosis operatsioone ja ühes lokaalanesteesias operatsioone. Olenevalt erialast ja raskusest võib operatsioon kesta alates 15 minutist kuni 2 tunnini.
Osakonnas on ärkamispalat kaasaegse sisustusega, kus on kõik vajalik, et tagada patsiendi meditsiiniline järelevalve. Osakonnas on kokku 20 voodikohta ja 6 mugavustooli kohta, kus patsiendid võivad peale operatsiooni kosuda. Kui patsiendid on taastunud ning meditsiinilist järelvalvet enam ei vaja, võivad nad minna saatjaga koju.
Kui patsiendid vajavad statsionaarset jälgimist kauem kui osakonna töörežiim seda võimaldab, suunatakse nad statsionaarsetesse osakondadesse vastavalt operatsiooni erialale.
Kirurgidele ja anestesioloogidele on operatsioonitubades abiks ning operatsioonijärgse jälgimise tagavad anesteesiaõed, operatsiooniõed, tehnikud, hooldajad ning õendusjuht ja õendustöö koordinaator. Osakonna koosseisus on õendusjuht, osakonnaõed, hooldajad, kaks sekretäri ja perenaine.
Oluline info päevakirurgia osakonna patsientidele (lokaalanesteesia)
Päevakirurgia osakond, telefon 617 2208, 617 1529
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpus
Sütiste tee 19, C korpus, 3. korrus
Täpsem haiglasse tuleku kellaaeg täpsustatakse telefoni teel hiljemalt operatsioonieelse päeva pärastlõunaks. Enamasti määratakse haiglasse tulekuks hommikune aeg.
- Operatsioonile eelnevalt tuleb ära jätta või asendada verd vedeldavad ravimid – pidage kindlasti nõu perearsti või ravimi määranud arstiga.
- Operatsioon teostatakse lokaalanesteesias ‒ valutustatakse ainult opereeritav piirkond.
- Operatsioonieelse päeva õhtul sööge kergemini seeditavat toitu ja jooge rohkem vedelikku. Ärge tarvitage alkoholi!
Haiglasse tulles võtke kaasa:
- isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass, juhiluba);
- vahetusjalatsid;
- kuuldeaparaat ja/ või astmainhalaator(id) ning igapäevaselt tarvitatavad ravimid.
NB! Parkimine haigla territooriumil on tasuline.
Haiglasse tulles sisenege maja peasissekäigust ja järgige Päevakirurgia osakonna suunaviitasid ‒ suunduge Aatriumisse ja pöörake enne kohvikuletti paremale polikliinikusse, registratuurist nr 11 möödudes jõuate liftini C5, millega saate sõita 3. korrusele Päevakirurgia osakonna registratuuri. NB! Palun võtke üleriided osakonda kaasa!
- Jätke koju kõik ehted, rõngad, needid ja muud väärtesemed.
- Hommikul peske ennast duši all.
- Hommikul võite süüa kerge eine ja juua. Vajadusel võtke sisse igapäevased südamehaiguse-, vererõhuja diabeediravimid (v.a verd vedeldavad ravimid).
- Enne operatsiooni peate allkirjastama nõusoleku operatsiooni läbiviimiseks.
- Enne operatsioonile minekut tuleb ümber riietuda haiglas antavasse operatsiooniriietusse.
- Võtke ära ja andke osakonnas õe kätte prillid ja/ või kontaktläätsed ning eemaldatavad hambaproteesid.
- Käige enne operatsioonile minekut WCs.
- Varuge kannatlikkust! Operatsioone teostatakse samal päeval paljudele haigetele järjekorra alusel, kuid erinevatel põhjustel võib ooteaeg pikeneda. Ärge planeerige selleks päevaks muid tegevusi.
Oluline info päevakirurgia osakonna patsientidele (üldanesteesia)
Päevakirurgia osakond, telefon 617 2208, 617 1529
SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpus Sütiste tee 19, C korpus, 3. korrus
Operatsiooni eelselt on vajalik Teie tervisliku seisundi hindamine. Enne narkoosis teostatavat operatsiooni suunatakse Teid anestesioloogi vastuvõtule. Teile antakse täitmiseks küsitlusleht, kuhu märkige täpselt andmed oma tervisliku seisundi kohta, varem põetud ja praegused haigused, igapäevaselt tarvitatavad ravimid, ülitundlikkus ravimite suhtes, varasemad operatsioonid ning harjumused (suitsetamine, alkoholi tarvitamine jm). Enne operatsiooni võetakse vereanalüüsid ja teostatakse kirurgi või anestesioloogi määratud uuringud.
Operatsioonile eelnevalt tuleb ära jätta või asendada verd vedeldavad ravimid – pidage kindlasti nõu perearsti või ravimi määranud arstiga.
Ostke eelnevalt apteegi käsimüügist valuvaigisteid, nt paratsetamooli ja/või ibuprofeeni, neid võib vaja minna operatsioonijärgseks valuraviks.
Täpsem haiglasse tuleku kellaaeg täpsustatakse telefoni teel hiljemalt operatsioonieelse päeva pärastlõunaks. Enamasti määratakse haiglasse tulekuks hommikune aeg. Operatsioonieelse päeva õhtul sööge kergemini seeditavat toitu ja jooge rohkem vedelikku. Ärge tarvitage alkoholi!
Operatsiooni päeval:
- 6 tundi enne operatsiooni ei tohi süüa, juua piimatooteid ja viljalihaga mahla. Võite juua piimata kohvi, teed, selget mahla ja vett. 2 tundi enne operatsiooni on keelatud kõik joogid. Kui olete enne operatsiooni söönud või joonud, võib mao sisu narkoosi ajal hingamisteedesse sattuda ja eluohtlikke tüsistusi põhjustada ning Teie tervise huvides tuleb operatsioon edasi lükata või ära jätta;
- hommikul peske ennast duši all, hambaid pestes ärge neelake vett alla;
- ärge jumestage end;
- võtke varahommikul anestesioloogi või raviarsti määratud ravim(id) 2-3 lonksu veega.
Haiglasse tulles võtke kaasa:
- isikut tõendav dokument (ID-kaart, pass, juhiluba);
- vahetusjalatsid;
- kuuldeaparaat ja/ või astmainhalaator(id) ning igapäevaselt tarvitatavad ravimid;
- jätke koju kõik ehted, rõngad, needid ja muud väärtesemed.
NB! Parkimine haigla territooriumil on tasuline.
Haiglasse tulles sisenege maja peasissekäigust ja järgige Päevakirurgia osakonna suunaviitasid ‒ suunduge Aatriumisse ja pöörake enne kohvikuletti paremale polikliinikusse, registratuurist nr 11 möödudes jõuate liftini C5, millega saate sõita 3. korrusele Päevakirurgia osakonna registratuuri. NB! Palun võtke üleriided osakonda kaasa!
- Enne operatsiooni peate allkirjastama nõusoleku operatsiooniks.
- Enne operatsioonile minekut tuleb ümber riietuda haiglas antavasse operatsiooniriietusse.
- Võtke ära ja andke osakonnas õe kätte prillid ja/ või kontaktläätsed ning eemaldatavad hambaproteesid.
- Käige enne operatsioonile minekut WCs.
- Narkoosijärgselt võib esineda kerget pearinglust ja iiveldust.
- Haiglast koju saate samal päeval.
NB! Häiritud reaktsioonivõime tõttu ei tohi Te 24 tundi pärast anesteesiat (ka lühiajalist) juhtida autot ega töötada seadmetega. Turvaliselt koju jõudmiseks kutsuge saatja vastu ning võimalusel organiseerige ka transport. Pärast üldnarkoosi on keelatud sõita üksinda ühistranspordis, erandjuhul võite sõita koju taksoga.
Kui Teie tervis pärast operatsiooni järsult halveneb, siis pöörduge erakorralise meditsiini osakonda või kutsuge kiirabi.