vahikesk.JPG

Eesti vähikeskuse koduks saab Tartu Ülikool

Tartu Ülikool ja Sotsiaalministeerium sõlmisid koostöölepingu, et luua Tartu Ülikooli meditsiiniteaduste valdkonna koosseisu Eesti vähikeskus, mille eesmärk on kiirendada rahvusvahelises koostöös vähi ennetamist ja ravi Eestis. Kaugem siht on saavutada järgneva nelja aasta jooksul Euroopa Liidu kõikehõlmava vähikeskuse (CCC) tunnustus. Keskuse loomiseks sai Sotsiaalministeerium riigilt 2,6 miljonit eurot teadus- ja arendustegevuse toetust.

Loodi üleriigiline vähikeskus

Üleriigiline vähikeskus luuakse Tartu Ülikooli juurde

Tarneahela keskkonndamõjude vähendamise arutelu

Regionaalhaigla kohtus tarnepartneritega, leidmaks võimalusi tarneahela keskkonnamõjude vähendamiseks

Kohtumisel kaardistati võimalusi, missugused hankekriteeriumid suunavad koostööpartnereid madalama kliimamõjuga tegevustele säilitades samal ajal ravikvaliteedi ja tarnekindluse. Regionaalhaigla hanketalituse juhataja Kristel Mesilane sõnas, et kohtumine oli mõlemale poolele, nii hankijale kui ka pakkujatele, kasulik. "Pakkujad said teha omapoolseid ettepanekuid kliimamõju vähendamise suunas liikumisel. Hankijana saime nii seda infot, mis on turuosalistele keerulisem rakendada kui seda, missuguste suundadega on lihtsam kaasa tulla," ütles Mesilane.

Pages

Subscribe to