Analüüside andmine

Regionaalhaigla laboris tehakse kvaliteetseid laboriuuringuid haiguste ennetamiseks, avastamiseks ja ravi jälgimiseks. Uuringuid tehakse nii arsti saatekirja alusel kui ka tasulisena. Labor on varustatud nüüdisaegse aparatuuriga ja seal töötab kvalifitseeritud personal. Enamik uuringuid teostatakse samal päeval.

 

Vereproovi andmine

Patsiendid saavad vereproove anda Mustamäe korpuses I korrusel polikliiniku vereandmise kabinetis C1070. Järjekorranumbri saab patsient registratuurist nr 9. Vereproove võtavad suure kogemusega professionaalsed õed.

Kui teile on tellitud glükoosi analüüs, peab viimasest söömisest olema möödas vähemalt 3 tundi.

Järgmiste analüüside andmise korral olge söömata-joomata 10-12 tundi: folaat, vitamiin B12, angiotensiini muundav ensüüm, glükoosi taluvuse proov, laktoosi taluvuse proov, triglütseriidid kordusmääramisel.

Vereandmise kabineti lahtiolekuajad

Septembrist maini on vereandmise kabinet avatud E–N 7.30–17.00, R 7.30-16.00. Juunist augustini on kabinet avatud E-R 7.30–16.00.

Tasulised patsiendid saavad verd anda E–R 13.00–15.00.

Vereanalüüside vastused

Vereandmise kabineti õe või klienditeenindajaga tuleb kokku leppida, kuidas soovite vastuse kätte saada. Võimalused on järgmised:

  • Tulete ise vastusele järele vereandmise kabinetti.
  • Saate oma e-posti aadressile krüpteeritud vastuse. Sel juhul tuleb Teil õele öelda oma isikukood ja e-posti aadress, Teil peab olema kehtiv ID-kaart ja selle haldustarkvara ning peaksite oskama vastust dekrüpteerida.
  • Saate vastuse tähitud kirjaga.

 

Vereandmise kabineti lahtiolekuajad
ER 7.30-16.00 
Tasuliste patsientide vastuvõtt E–R 13.00–15.00

Uriini, väljaheite jt kodus võetud proovide andmine

Proovinõud ja paberkandjal proovivõtujuhised saab registratuur nr 9 operaatorilt või uuringu tellijalt. Elektroonilised proovivõtujuhised leiate SIIT.

Uriini, väljaheite ja teisi kodus võetud proove saate anda registratuur nr 9 operaatorile, informeerides teda proovivõtu kellaajast. Operaatoril on õigus keelduda aegunud proovimaterjalide vastuvõtmisest. Vajaduse korral antakse patsiendile uued proovinõud ning proovimaterjali saab uuesti nõuetekohaselt tuua, et tagada usaldusväärsed tulemused.

 

Tasulised uuringud

Meie laboris on võimalik teha ka tasulisi uuringuid ilma arsti saatekirjata. Selleks tulge palun registratuuri nr 9 ja andke klienditeenindajale teada, milliseid uuringuid soovite teha. Vajaduse korral saab tellida kaebustele vastavaid uuringupakette. Teile väljastakse ettemaksuarve, mille saate tasuda sularahas või pangakaardiga. Pärast arve tasumist kutsutakse Teid järjekorranumbri alusel vereandmise kabinetti ja õde võtab Teilt tellitud vereproovid.

Laboriarsti konsultatsioonile on vajalik eelnevalt registreerida telefonil 617 2021. Vastuvõtud toimuvad T ja K 15–17.

 

Analüüside andmine tütarhaiglates

Rapla Haigla
Proovide andmine Alu tee 1, Rapla
Protseduuride kabinet (ruum number 3), I korrus
Proovi saab anda esmaspäevast reedeni ajavahemikus 08.00–15.00.
 
Läänemaa Haigla
Proovide andmine Vaba 6, Haapsalu
Protseduuride kabinet (ruumi number 210), I korrus
Proovi saab anda esmaspäevast reedeni ajavahemikus 8.0015.30.
Labor (ruumi number 105), 0 korrus
Proovi saab anda esmaspäevast reedeni ajavahemikus 09.0015.30.
 
Hiiumaa Haigla

Proovide andmine Rahu 2, Kärdla
Labor, I korrus
Proovi saab anda esmaspäeavast reedeni ajavahemikus 09.0013.00.