Ülisuur
Suur
Keskmine (tavaline)

Erakorralise meditsiini keskus

Erakorralise meditsiini keskuse koosseisu kuulub erakorralise meditsiini osakond, mis jaguneb kolmeks üksuseks:

  • intensiivravi saal
  • jälgimissaal
  • ambulatoorne üksus

2014. aastal osutasid Regionaalhaigla erakorralise meditsiini osakonna üksused kokku arstiabi 79 854 patsiendile (ca 218 patsienti ööpäevas). Viimastel aastatel on jõudsalt kasvanud kõikide Eesti erakorralise meditsiini osakondade töökoormus. PERH-i EMO-sse suurenes pöördujate arv 2010. aastal võrreldes 2009. aastaga 10,4%, alates 2010. aastast on aastane kasv olnud 2,3%. Kauaoodatud visiitide arvu langus (6,1%) toimus alles 2013. aastal, seda peamiselt ambulatoorsete visiitide arvelt. Samas 2014. aastal pöördus EMO-sse abi saama 3909 patsienti enam kui 2013. aastal, see teeb tõusuks 5,1%. Kiirabiga saabunud patsientide arv on tõusuteel.

Hetkel otsime võimalusi erakorralise lühiravi osakonna käivitamiseks, kus patsiendid oleksid jälgimisel ja ravil kuni 48 tundi alates haiglasse saabumisest. Taolised lühiraviosakonnad toimivad edukalt mitmel pool Euroopas, Austraalias ja Ameerikas – eriti just riikides, kus erakorralise meditsiini areng on kõrgeimal tasemel.

Intensiivravi saal

Intensiivravi saalis tehakse kriitilises seisundis patsientide seisundi stabiliseerimiseks vajalikud esmased ravi- ja diagnostilised protseduurid. Enamasti on haigla saanud kiirabimeeskonnalt eelteavituse ning  patsiendi saabumise hetkeks on kogunenud vastav, kõrgelt kvalifitseeritud meeskond. See üksus peab toimima kiirelt ja efektiivselt ning on varustatud kõikide intensiivraviks vajalike seadmete ja ravimitega.

Jälgimissaal

Jälgimissaali saabuvad patsiendid enamasti kiirabi tooduna. Nende patsientide seisund ei ole kriitiline, kuid nad vajavad haigestumise või trauma iseloomu tõttu kiiret abi. Saalis on patsientide seisundi pidevaks jälgimiseks vajalikud tingimused: voodikohad, aparatuur ning erakorralises meditsiinis väljaõppe saanud personal. Esmaseks diagnostikaks  kulub tavaliselt teatud arv tunde. Vajaduse korral konsulteerib haigeid kitsama eriala spetsialist ja patsiendid hospitaliseeritakse statsionaari.

Ambulatoorne üksus

Ambulatoorses üksuses võetakse vastu patsiente, kes pöörduvad vältimatu abi saamiseks kas ise või on neid suunanud mõni teine spetsialist. Arstilik vastuvõtt toimub erinevates kabinettides, millest mõni  on erivarustusega, näiteks kõrva-nina-kurgu arstikabinet, mädase ambulatoorse kirurgia kabinet, traumakabinet.

Kui Teie lähedane on toodud erakorralise meditsiini keskusesse, saate lähedase seisundi kohta infot telefonil 617 1369

Patsiendid tunnustavad meid

Mind hospitaliseeriti 7 juunil EMO-sse seoses südame rütmihäirega. Ma tahan avaldada oma täielikku rahulolu sõbraliku ja kvaliteetse professionaalse teeninduse eest kõikides lülides, alates EMO sekretärist kuni sel päeval valves olnud Dr Kaibaldi ja õde Sorokolatini, sh ka labori kiirele tegutsemisele. Kindlasti peab üksuse hea töö garantiiks olema Erakorralise meditsiini keskuse juhataja ja osakonnajuhataja töö. Ma palun avaldada nendele töötajatele tänu, olgu see vastukaaluks meedia teavitustele.

Airi Värnik Tallinna Ülikooli professor

Tänan Teid abi ja meeldiva suhtumise ning vestluse eest, olen naeratav patsient, kes pidi olima suurim rõõm! Edu teile ja tänud!

Anna

03.aprillil pöördusin EMO-sse valudega südame piirkonnas. Järgnes pikk ootamine, esmane ülevaatus, EKG, vereproov, ultraheli uuring ning kopsuröntgen. Nagu oleks kõik normis, aga Dr. Lembi Põlderile ei meeldinud vereproovi näitajad ja ta saatis mind veel kompuutertomograafiasse. Viimases tuvastati mõlema kopsu kõikide sagarate arteriharudes trombid. Järgnes shokk ja kiire hospitaliseerumine pulmonoloogia osakonna intensiivravipalatisse kahepoolse KATE tõttu. Suur Tänu Dr. Lembi Põlder- tähelepanelikkuse, professionaalsuse ja põhjalikkuse eest.

Siiri Urbla

Tahan tänada erakorralise meditsiini osakonna, erakorralise sisehaiguste osakonna ja 9. osakonna arste, eriti dr Einroosi, samuti õdesid ja personali poja tervise taastamise eest.

Mart

Pöördusin oma murega erakorralise meditsiini osakonna poole ning olin väga hoolitsevates käes. Suur tänu kardioloogile dr Efimovale ja "kollase koridori" tiimile nende suurepärase töö ja inimliku suhtumise eest.

Juri

Tere, Sooviksin avaldada omapoolset tänu EMO lahkele personalile. Valves olnud doktorile, kes tegi kõik , et jälile jõuda, mis mul viga on. Tundsin, et tõesti hoolitse. Loomulikult suured tänud erakorralise kirurgia osakonna töötajatele ja kirurgidele. Olen väga tänulik, et sattusin oma murega just Teie juurde. Personal oli sõbralik ja lahke. Jätkake head tööd, kuid kindlasti ei tohiks kvaliteedil langeda lasta. Tänan veelkord kõige eest!

Maarja

Soovin südamest tänada noort arsti, dr. Zjablov Rostislavi. 05.03 pöördus minu tuttav EMO-sse tööriistaga saadud vigastusega silma piirkonnas. Dr. Zjablov õmbles haava väga oskuslikult ja hoolikalt kinni. Tänud ka õdedele ja vastuvõtvale personalile registratuuris!

Riina Tomson

Soovin tunnustada ja tänada mind vastu võtnud triaažiõde Kristiina Namnieksi. Rahustav, sõbralik inimene, kelle suhtumine ja suhtlemine oli väga professionaalne.

Kristin

VAATA KÕIKI TÄNUAVALDUSI