Anesteesiaosakond

"Meie tööpõld on sõna otseses mõttes lai, ulatudes üle terve Regionaalhaigla." 

 

Anesteesiate sooritamiseks oleme varustatud tänapäevase aparatuuri ja vahenditega kokku 23 operatsioonitoas (18 statsionaarse ravi ja 5 päevakirurgilist operatsioonituba) Mustamäe korpuses. Lisaks oleme hõivatud anesteesiatega endoskoopia, menetlusradioloogia, kiiritusravi ja psühhiaatria osakondades. 

Anesteesiaosakond teeb ligi 16 000 anesteesiat aastas.

Anesteesiaid tehakse Mustamäe korpuse kahes operatsiooniplokis, samuti radioloogia-, endoskoopia-, radioteraapia- ja angiograafiaosakondades  ning  haigla psühhiaatriakliinikus.

Et tagada ohutus ja ravi, vahetus operatsioonijärgses perioodis, kuuluvad anesteesia osakonna juurde ka 24-kohaline ärkamisruum statsionaarse ravi poolel ja 10-kohaline päevakirurgilises osakonnas.

Kõrgeima etapi haiglana on Regionaalhaigla anesteesiaosakond varustatud moodsa tehnoloogiaga (ultraheliaparatuur südame, veresoonte ja perifeersete närvide visualiseerimiseks, cell-saverid, erinevad operatsiooni ajal südametööd mõõtvad vahendid jne.).

Osakonnas on eraldi ka väiksem südameanestesioloogide rühm, mida juhib dr Rein Kruusat.

Operatsiooni ajal ordineeritud valuravi efektiivsust hindab ja vajadusel korrigeerib meie ägeda valuravi meeskond, millise liikmed visiteerivad patsiente (vastavalt vajadusele) operatsioonijärgsel päeval.

Anesteesia kohta lugege lähemalt patsiendi infolehelt.

 

Piia Solom-Läänesaar

Anesteesiaosakond

Piia Solom-Läänesaar

sekretär

617 2081

Valentina Saluri

Valentina Saluri

õendusjuht

617 2081