Gastroenteroloogia keskus

Gastroenteroloogia on eriala, mis tegeleb seedetrakti probleemidega. Nende hulka kuuluvad mao-, peensoole-, jämesoole-, maksa-, sapiteede- ja kõhunäärmehaigused. Gastroenteroloog on arst, kellel on spetsiaalne koolitus ja ainulaadne kogemus seedetrakti ja maksa haiguste ravis.

Meie haigla gastroenteroloogid ravivad haigeid statsionaaris, päevaravis ja võtavad patsiente vastu konsultatiivses polikliinikus. Oleme ühinenud e-visiidi teenusega ning läbi selle konsulteerime ka perearste. Lisaks on avatud gastroenteroloogia õe kabinet, kus koolitatud õde nõustab kroonilise C- ja B-hepatiidi ravil olevaid patsiente ja põletikulise soolehaiguse diagnoosi saanud patsiente.

Meie eesmärk on käsitleda patsienti tervikuna, ravides mitte üksikut haigust, vaid aidates ja nõustades patsienti ja vajadusel tema lähedasi. 

Gastroenteroloogid teostavad uuringuid, mis hõlmavad nii seedetrakti endoskoopilisi protseduure kui ka tulemuste tõlgendamist. Endoskoopilisi söögitoru-, mao-, kaksteistsõrmiksoole, peen- ja jämesooleuuringuid teeme endoskoopiaosakonnas. Endoskoopiaosakonna tingimused võimaldavad meil kasutada kõige uuemaid ja atraktiivsemaid uuringu- ja ravimeetodeid. Regionaalhaigla kui multidistsiplinaarne suurim meditsiiniline keskus Põhja-Eestis tegeleb keeruliste patsientidega, kellel esinevad mitmed eri organsüsteemide haigused. Gastroenteroloogidel on tihe koostöö teiste erialade parimate spetsialistidega: kirurgide, radioloogide, patoloogide, infektsioonhaiguste arstide, reumatoloogide, sisearstide ja hematoloogidega.

Gastroenteroloogia üksus asub 2. korrusel C korpuses.

Küllike Palk

keskuse juhataja

617 2238

Tatjana Martinovski

õendustöö koordinaator

617 1577