Regionaalhaigla

Y-korpuses plahvatanud mahutist on lokaalselt lekkinud kemikaalid

29.08.2024

Põhja-Eesti Regionaalhaiglas toimus täna laoruumis mahuti plahvatus. Plahvatusest tekkinud tulekahju on kustutatud, kuid lekkinud kemikaalide likvideerimiseks võib kuluda veel mitu tundi.

Täna kell 10.09 teavitati häirekeskust, et Põhja-Eesti Regionaalhaigla Y-korpuse keldrikorruse laoruumis on üks mahuti teadmata põhjusel lõhkenud. Vahetult pärast pauku nähti ka suitsu ning leeke. Sündmusele reageerisid Kesklinna, Lasnamäe, Lilleküla ja Nõmme päästjad.

Esimesed kohale jõudnud päästjad sisenesid suitsu täis laoruumi kell 10.20 ja kustutasid kiiresti maha põlenud mahuti. Mahutis hoiustati kemikaale meditsiiniliste protseduuride läbiviimiseks. Kustutustööde järgselt on korpuse hoone 0. korrusel  kemikaalide kontsentratsioon, mis on vaja eelnevalt tuulutada haigla tavapärase töö jätkumiseks.

Kannatada ei ole keegi saanud. Päästetööde juhi sõnul võivad päästetööd kesta veel kuni 4-6 tundi. Y-korpuse 0. ning 1. korrus on inimestest evakueeritud. Kemikaalid endast ümbritsevatele inimestele ohtu ei kujuta. Ülejäänud haigla toimepidevus on tagatud, kuid plaanilise ravi kättesaamisega võib minna rohkem aega. „Patsientide ja külastajate ligipääs haiglasse on hetkel ajamahukam. Loodame inimeste mõistvale suhtumisele ja anname täiendavat infot jooksvalt," ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Y-korpuse osakondades täna patsiente külastada ei saa.