Pilt_22.JPG

Tudengivarjupäeval külastasid Regionaalhaiglat arstiteaduskonna tudengid

06.02.2023

31. jaanuaril toimus Regionaalhaiglas tudengivarjupäev, millest võtsid osa Tartu Ülikooli arstiteaduskonna 4. ja 5. kursuse tudengid. Pea 20 tudengivarjupäeval osalenud noort said päeva raames tutvuda haigla erinevate keskuste, töötajate ja tööga.

Tudengivarjupäeval avasid tudengitele oma uksed Regionaalhaigla intensiivravi-, operatsiooni-, üld- ja onkokirurgia-, kardiotorakaalkirurgia-, ortopeedia-, radioloogia-, nefroloogia- ja naistehaiguste keskus. Kokku käis haiglaga tutvumas 16 arstitudengist huvilist.

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president Renar Kihho sõnul oli igal tudengivarjupäevalisel võimalik eelnevalt valida eriala, millega päeva jooksul lähemalt tutvust teha. „Lühikese sissejuhatuse järel, mille tegi noortele juba tuttav Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso, asusid tudengid väikeste gruppidena spetsialistide sabas osakondadesse uudistama. Oli igati sisukas ja põnev päev,“ kirjeldas Kihho.

Kirurgiakliiniku süda ehk operatsioonikeskust tutvustas noortele keskuse juhataja dr Markko Pärtelpoeg, kelle sõnul käisid keskusega tutvumas peaaegu kõik kirurgilistest erialadest huvitatud tudengid, teiste seas ka anesteesiahuvilised. “Tutvustasime tudengitele meie üksuse arenguid, erialade mitmekesisust ja tulevikuplaane. Samuti meie eesmärki ja motivatsiooni funktsioneerida hästi toimiva traumakeskuse ja kaasaegse kirurgilise ravi edasiviijana,” rääkis dr Pärtelpoeg.

Kardiotorakaalkirurgia keskuses tutvuti äsjaremonditud kardiokirurgia osakonnaga. Dr Günter Taal tegi noortele ettekande kardiokirurgia igapäevatööst, dr Priit Põder tutvustas kaasaegseid endovaskulaarseid aordikirurgia põhimõtteid ning dr Vladislav Malikov tänapäevaseid endovaskulaarseid interventsioone. “Vestlustes tudengitega tekkis palju huvitavaid küsimusi ja diskussioone – eriala õpikõverast, haigla igapäevasest töökorraldusest ja tulevikuperspektiividest,” lisas dr Põder.

Tudengivarjupäeval osalenud tudengid jäid Regionaalhaigla külastusega väga rahule – eriti rahul oldi haiglapoolsete kontaktidega, kes õppuritele erinevates üksustes ringkäike tegid. Tagasisidelehtedel kirjutati, et tudengivarjupäev oleks võinud olla veelgi pikem, sest põnevat vaadata ja näha on haiglas palju.