Tallinn tänas ja tunnustas aasta tervishoiutöötajaid

07.12.2022

Esmaspäeval, 5. detsembril tänasid ja tunnustasid Tallinna linnavalitsus ning sotsiaal- ja tervishoiuamet raekojas 2022. aasta silmapaistvamaid tervishoiutöötajaid.

Tervishoiutöötajaid tervitas ja tänas abilinnapea Betina Beškina, kelle sõnul on lõppev aasta olnud meditsiinitöötajaile keeruline. “Ilmselt lootsime veel aasta alguses, et üheskoos suudame koroonakriisi seljatada, liikuda tagasi normaalsuse poole ja hakata tegelema tagajärgedega, mida pandeemia on tervishoiusüsteemile põhjustanud. Kuid ees seisid uued väljakutsed, mida keegi ei osanud oodata ja millega jälle tuli rinda pista esimest korda. Seda olukorras, kus tervishoiutöötajaid napib ja koroonagi ei ole kusagile kadunud,” ütles Beškina.

Tunnustamiseks esitati 17 tervishoiutöötajat, kelle juures hinnati nii professionaalsust kui ka inimlikke väärtusi. Esile tõsteti kolleege, kes on seisnud tervishoiu arengu eest – avaldanud arvamust päevakajalistel teemadel, osalenud eriala töörühmades ja õpetanud tulevasi meditsiinitöötajaid. Kuid sama oluliseks peeti ka pühendumust, töökust, sõbralikkust, hoolivust ning oskust pakkuda patsientidele tuge ja turvatunnet.

Regionaalhaigla töötajatest pälvisid tunnustuse silmapaistva töö eest keemiaravi keskuse päevaravi osakonna õde Maret Altmäe ja psühhiaatriapolikliiniku psühhiaater dr Ülo Kallassalu. Õnnitlused neile ka Regionaalhaigla poolt!

Think Pink Europe ja MTÜ Elu Nimel poolt anti vastuvõtul Tallinna linnale üle Pink City tiitel. Tunnustuse andsid abilinnapea Betina Beškinale üle MTÜ Elu Nimel juhatuse liikmed Katrin Olo-Laansoo ja Reio Vilipuu. Pink City tiitlit annavad Think Pink Europe ja liikmesriikide allorganisatsioonid linnadele, kes on neid toetanud rinnavähi teadlikkuse kuu kampaanias ja Roosa Lindi Jooksu (RACE For The Cure Tallinn) terviseüritusel. Sama tiitli sai Tallinn ka eelmisel aastal, seda esimese linnana Eestis.

Refereeritud Pealinna artikli leiate siit.