Professor Margus Viigimaa

Südametervisel tuleb silm peal hoida. Regionaalhaigla Südamepäev Haapsalus

19.09.2024

20. septembril kl 13.45 ootame Läänemaa elanikke Haapsalu kultuurikeskuse rõdusaali Südamepäevale!
Haapsalus toimub esmakordselt Regionaalhaigla Südamepäev, kus Regionaalhaigla kardioloogid ja kardioloogiaõed annavad personaalset nõu, hindavad südamehaiguste riski, mõõdavad vererõhku, hindavad kolesterooli- ja veresuhkru näitajaid. Toimub ka lühiloeng „Kuidas hoida südametervist“. Tähistame koos Maailma Südamepäeva, mille eesmärgiks on ennetada maailma suurima tapjat - südame- ja veresoonkonna haiguseid.

Ka Läänemaa elanike hulgas on südamehaigused ülekaalukalt kõige suurem surmapõhjus ületades pahaloomulisi kasvajaid üle kahe korra. See on ka põhipõhjus, miks Läänemaa elanike keskmine oodatav eluiga oli 2023. aastal 2 aastat madalam kui Eestis keskmiselt (vastavalt 77 ja 79 eluaastat). Ka tervena elatud aastate osas on see erinevus ligi 2 aastat (Läänemaal 57 ja Eestis keskmiselt 58,7 aastat).

Hea uudis on see, et südamehaigused on hästi ennetatavad. Tervis on lõviosas meie endi kätes. Tervislik toitumine, regulaarne kehaline koormus, mittesuitsetamine ja stressi maandamine hoiavad südame ja veresooned tervena. Me kõik peame teadma oma vererõhku, veresuhkru ja kolesteroolinäitajaid ning neid regulaarselt jälgima.