Liitlasvägede ja  Regionaalhaigla ühisõppus

Sel nädalal toimub Tallinnas USA liitlasvägede ja Regionaalhaigla meditsiiniharjutus

04.09.2023

4-5. septembril toimub Tallinnas Ameerika Ühendriikide maaväe ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöös MEDEVAC õppus, mille käigus harjutatakse patsientide transporti ja kannatanutele meditsiinilise abi andmist.

Õppuse raames maandub USA maaväe helikopter HH-60 Black Hawk Regionaalhaigla lähedal asuval kopteri maandumisplatsil, eesmärgiga simuleerida kannatanute evakueerimist õhutranspordiga ning nende edasist ravi. Pärast helikopteri maandumist transpordib Regionaalhaigla kiirabi patsiendid erakorralise meditsiini osakonda. Õppus jätkub Regionaalhaiglas raskes seisundis patsiendi käsitlemisega traumameeskonna poolt. Sarnane harjutus toimus augusti alguses Tartus koostöös Tartu ülikooli kliinikumiga.

Regionaalhaigla osaleb õppustes regulaarselt ja väärtustab koostööd traumakeskuse valmiduse hoidmisel ja arendamisel. Seekordne õppus keskendub liitlasvägede koostööle kohalike hädaabi- ja meditsiiniteenustega meditsiinilise evakueerumise vajadusel.