SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikmena alustab Andres Ellamaa

31.08.2005

Alates homsest, 1. septembrist, alustab SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse liikmena Andres Ellamaa. Dr Ellamaa tööülesanded juhatuse liikmena on seotud kliinilise tegevuse juhtimise, ravikvaliteedi tagamise, ravimipoliitika ja teadusalase tegevuse (sh ravimiuuringute) koordineerimisega.

Regionaalhaigla nõukogu kinnitas dr Ellamaa haigla juhatuse liikmeks 24. augustil. Regionaalhaigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul on Andres Ellamaal suur kliiniline kogemus arstina kui ka administratiivne kogemus tervishoiuministrina haigla edasisele arengule suure tähtsusega.

Andres Ellamaa näeb oma ülesannet ennekõike heade kliiniliste tavade taaselustamisel, erinevate arstlike erialade kootöö tihendamisel ning haigetele parimate võimalike ravitingimuste loomisel. “Põhja-Eesti Regionaalhaiglas erakordselt tublid õed ja arstid ning neile asjalikuks ning rahulikuks tööks tingimuste loomine on haigla juhatuse ülesanne,” märkis Ellamaa.

Andres Ellamaa on sündinud 24.09.1944. aastal. Ta on lõpetanud Tallinna 1. Keskkooli (Gustav Adolfi Gümnaasiumi) ja 1968. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Aastatel 1968 – 1970 läbis ta kliinilise ordinatuuri neurokirurgia alal ning 1972-1974  aspirantuuri Tartu Ülikoolis. Ta on  kõrgema kategooria neurokirurg, arstiteaduse kandidaat.

Alates 1970. aastast töötas ta neurokirurgina Tallinna Vabariiklikus Haiglas, aastatel 1980 –1990 oli ta Mustamäe haigla II neurokirurgia osakonna juhataja. 1990 – 1992 oli dr.Ellamaa Eesti Vabariigi tervishoiuminister. Aastast 1992-2001 juhtis dr. Ellamaa Mustamäe haigla neurokirurgia osakonda ning alates 2002. aastast on ta Regionaalhaigla neurokirurgia keskuse juhataja.

Andres Ellamaa on Tallinna Arstide Liidu juhatuse liige ning Sotsiaalministeeriumi Arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjoni ning tervishoiutöötajate pädevusnõukogu liige.