Rinnavähi ravisse panustab terve meeskond
27.05.2021Regionaalhaigla ja Meditsiiniuudiste koostöös ilmus eriväljaanne rinnavähist, kus leiab põhjaliku info rinnavähi ennetamisest, kaasaegsetest ravivõimalustest ning taastusravist.
„Vähk ei tähenda maailmalõppu, vaid elu läheb edasi,“ julgustab eriväljaandes Annika Siiboja kõiki talle omase positiivsusega, tema loost leiab mitmeid nippe, kuidas raskel perioodil toime tulla ning millest jõudu ja rõõmsat meelt leida. Annika on haiguse tõttu õppinud EI ütlema!
Annika raviarst, legendaarne rinnaarst dr Riina Kütner kirjutab, kuidas meeskonnatööna seljatatakse patsiendi vähihaigus või antakse hulk eluaastaid juurde. Väga oluline roll raviperioodil on õde-nõustajal. Keemiaravikeskuse õendusjuht Elina Reva rõhutab, et tuleb julgelt abi ja nõu küsida, rumalaid küsimusi ei ole olemas, õde-nõustajad on alati valmis kõigile ravi ja sellega soetud teemadele vastuseid otsima.
„Vähi süsteemravi on muutumas mittespetsiifilisest keemiaravist personaliseeritud sihtmärkraviks, mille tulemusel saab mõjutada vähirakule omaseid molekulaarseid tunnuseid ning mutatsioone. See omakorda viib kasvaja taandumise või hävimiseni organismis,“ kirjutab dr Tõnis Metsaots uutest ravimeetoditest, mis laiendavad tunduvalt ka kaugelearenenud kasvajaga patsientide ravivõimalusi. Ka kiiritusravis on juurde tulnud uusi säästvaid meetodeid, nendest saab teada dr Rena Tiigi artiklist.
Vähk on oma olemuselt alati geneetiline haigus, aga kui paljud vähkidest on perekondlikud, kuidas vähiriski hinnatakse ja millised on tänapäevased vähiuuringud lugege dr Vahur Valvere artiklist.
Naise jaoks on terav küsimus rindade taastamine, tänapäeval on rinda taastav operatsioon üks rinnavähiravi osa, selgitab plastikakirurg dr Pille Kirjanen.
Taastusravikeskuse juhataja dr Annelii Jürgenson kirjutab kaasaegsest taastusravist, mis peaks tegelikult algama juba paralleelselt aktiivraviga ning mis vaatleb patsienti alati tervikuna pakkudes nii füsioterapeudi, psühholoogi, taastusarsti ja teiste spetsialistide terviklikku tuge.
Vaktsineerida või mitte vähihaiguse ajal, saame vastuse onkoloog dr Anu Plankenilt. Väga oluline on tervist kontrollida ja selleks on Regionaalhaiglas mitmeid võimalusi, tulge kindlasti meie rinnakabinettidesse, saate tulla nii saatekirjaga kui ka saatekirjata.
Head lugemist!