Neuroloogiakeskuse EEG kabinet

Regionaalhaiglas avati täiskasvanute elektroentsefalograafia-videotelemeetria (EEG-VTM) jälgimispalat

06.12.2022

Regionaalhaigla neuroloogiakeskuses avati uus ja kauaoodatud EEG-VTM jälgimispalat, kus on võimalik ööpäevaringselt teostada video-EEG uuringut.

„Rõõmustame, et nüüd on ka Tallinnas lisaks Tartule võimalik patsiendile teha ööpäevaringset video-EEG uuringut Regionaalhaigla vastavatud EEG-VTM jälgimispalatis, meil on juba päris pikk nimekiri enda patsientidest, kes seda uuringut vajavad, “ ütles neuroloogiakeskuse juhataja dr Katrin Sikk ning lisas:“ Julgustame kolleege nii Regionaalhaiglast kui ka väljastpoolt meile patsiente suunama. Uuringule saab suunata näiteks eriarst-eriarst e-konsultatsiooni kaudu.“

Dr Siku sõnul on ta väga tänulik kõigile, kes panustasid video-EEG palati avamisse . „See on olnud pikaajaline protsess ning oleme tänulikud kõigile kolleegidele, kes toeks olid, sooviksin esile tuua eelkõige neurofüsiolooge dr Merike Porosaart ja Madis Salust koos epilepsia meeskonnaga, insenere ja samuti juhatust, kes pidasid vajalikuks eriala arendada ning aparatuur soetada.“

EEG-VTM uuringut kasutatakse peamiselt diagnoosi täpsustamiseks või epilepsiatüübi kindlaks tegemisel ravimrefraktaarse epilepsiaga patsientidel operatsioonieelsel hindamisel.