pexels-ksenia-chernaya-5765827.jpg

Regionaalhaiglas alustas tööd silmakirurgia keskus

04.10.2021

1. oktoobril 2021 alustas Regionaalhaiglas oftalmoloogiliste teenuste osutamisega uus kirurgiakliiniku struktuuriüksus – silmakirurgia keskus, mida asus juhtima tunnustatud kirurg-oftalmoloog dr Kai Noor.

Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu sõnul on Regionaalhaigla Põhja-Eesti traumakeskus, kus toimub kõrgeima prioriteedi ja kriitilises seisundis patsientide ravimine. “Oftalmoloogilised raviteenused on trauma ravi lahutamatu osa, mistõttu on meie eesmärk luua silmahaiguste raviks ambulatoorsest, päeva- ja vajadusel statsionaarsest ravist koosnev raviteenus, mis tagab parimal viisil Regionaalhaigla tegevuse traumakeskusena ning toetab olemasolevate erialade toimimist,” selgitas Peedu.

Regionaalhaigla silmakirurgia keskuse loomine sai alguse juba käesoleva aasta juulis, mil haigla ostis müügilepingu alusel osa ettevõttest Dr. Kai Noor Silmakabinet OÜ. Tehinguga tuleb üle osa ettevõtte personalist ja haigla võtab rendile ettevõtte senised ruumid aadressil Katusepapi 6.

Silmakirurgia keskuse oftalmoloogiline ambulatoorne vastuvõtt toimub J. Sütiste tee 19 ja Katusepapi 6 tegevuskohtades. Päevakirurgia viiakse läbi Katusepapi tegevuskohas ning statsionaarne ravi, vajaduse tekkel, Sütiste teel. Uues keskuses alustasid tööd kuus arsti, neli õde ja neli optometristi.