doonor

Regionaalhaigla verekeskuse negatiivsete veregruppide verevarud on kriitilised

03.10.2024

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus annab teada, et kõikide reesus negatiivsete veregruppide varud on jõudnud kriitiliselt madala piirini.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellepi sõnul on praegu Eesti haiglates mitmed raskes seisus patsiendid, kes vajavad just negatiivse veregrupiga doonorite abi. „Hea reesus negatiivse veregrupiga Eesti inimene, kui oled terve, vanuses 18-60 (korduvdoonor vanuses 65) eluaastat, tule ja loovuta 450 ml oma verd! See on ülim heategu, mida Sa saad oma lähedaste ja kogukonna jaoks teha – kinkida elu,“ ütles Lellep ning lisas: „Eriti oodatud on kõik 0 negatiivse veregrupiga inimesed, kuna teie veri on universaalne, mis tähendab, et sobib kõikide veregruppidega patsientidele. Ainult tänu teile osutuvad võimalikuks suure verekaotusega traumade korral erakorralised vereülekanded.“

"Võta oma „negatiivne“ sõber kaasa ja aidake üheskoos abivajajaid. Kui Sa veel ei ole doonor, siis praegu on parim aeg seada sammud lähimasse verekeskusesse ja liitude kangelaste klubiga, sest just Sinul võib olla elupäästev veregrupp,“ ütles Lellep.

Verd saab loovutada Ädala tn 2 verekeskuses esmaspäeviti ja reedeti kell 8-16, teisipäevast neljapäevani kell 11-19. Ülemiste doonorikeskus ootab doonoreid aadressil Valukoja 7 esmaspäev, kolmapäev ja reedel kell 9-17, teisipäeviti ja neljapäeviti kell 10-18.  Lisaks korraldatakse igal tööpäeval doonoripäevi ka väljaspool verekeskust, väljasõitude graafikuga saate tutvuda verekeskuse lehel.

Vereloovutusele tulles palume kaasa võtta isikut tõendav dokument. Lisainfo ja ajabroneerimine: www.verekeskus.ee