Regionaalhaigla vaktsineeris Ruhnu saarel tervishoiutöötajaid ja elanikke

14.01.2021

Tervishoiutöötajate vaktsineerimisega liigutakse jõudsalt edasi. Sel nädalal toimus vaktsineerimine ka Ruhnu saarel, kus tegutseb Regionaalhaigla kiirabi töös osalev  kohalik brigaad, mis tagab nii esmase abi kiire kohale jõudmise kui ka praktiliselt koheselt abivajaja jälgimise kvalifitseeritud arsti poolt telemeditsiini toel. Kokkuleppel Haigekassaga vaktsineeritakse ka kohalikud elanikud, kes seda soovivad. Väikesaari meditsiiniliselt teenindav Põhja–Eesti Regionaalhaigla vaktsineerib kõiki oma töötajaid, kes selleks soovi avaldavad.

„Arvestades keerukat ühendust Ruhnu saarega talvisel ajal ning vaktsiinide lühikest säilimisaega tavatemperatuuril otsustati Esmase abi brigaadi liikmete vaktsineerimine läbi viia saarel,“ ütles Regionaalhaigla reanimobiiliosakonna juhataja ja väikesaarte projekti juht dr Andrus Remmelgas.  Dr Remmelgas lisas: „Kuna saarel puudub perearstikeskus palus Eesti Haigekassa meil vaktsineerida samaaegselt ka saare elanikkond ning võttis vaktsineerimisega seotud kulud enda kanda.“

Koostöös Ruhnu vallavalitsusega selgitati välja soovijad ja sel neljapäeval teostati Regionaalhaigla meedikute poolt vaktsineerimine kokku 42 saare elanikule. Kokku elab talvisel ajal saarel püsivalt 65 inimest, nende hulgas ka lapsed.

Kuna Eestis levib viirus endiselt laialdaselt, tagab vaktsineerimine saare elanike kaitse sellesse haigestumise vastu ning ühtlasi tõstab meditsiinilist turvalisust saarel.

Regionaalhaigla kiirabikeskuse brigaadid asuvad Harjumaal, Raplamaal, Läänemaal ja Hiiumaal. Esmase abi brigaadid asuvad Eesti väikesaartel: Kihnus, Ruhnus, Vormsil ja Pranglil. Mandril ja mandri lähistel asuvatel saartel korraldatakse Kiirabikeskuse töötajate vaktsineerimine kas lähimas tütarhaiglas või Tallinnas.

Regionaalhaiglas alustati töötajate vaktsineerimisega 27. detsembril. Infektsioonikontrolli talituse juhataja-vanemarst dr Mait Altmetsa sõnul on 14. jaanuari seisuga esimese doosi vaktsiini saanud juba rohkem kui 1900 töötajat. "Pfizer-BioNTechi uued vaktsiinisaadetised laekuvad haiglasse igal nädalal ja vaktsineerimine jätkub," ütles dr Altmets.