Regionaalhaigla uut korpust külastasid tervishoiu kõrgkoolide tudengid

21.02.2023

Teisipäeval, 21. veebruaril toimus Regionaalhaiglas uut Y-korpust tutvustav lahtiste uste päev tervishoiu kõrgkoolide õppuritele. Kokku osales lahtiste uste päeval Tallinnast ja Tartust kokku enam kui poolsada meditsiinitudengist huvilist.

„Regionaalhaiglal on pakkuda noortele tervishoius palju põnevat ja meil on hea meel, et Tallinna ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolide tudengid tulid seda täna ise siia nägema ja  kogema,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: „Ootame väga, et nii praegused õppurid kui tulevased lõpetajad liituvad meie meeskonnaga neile sobivas rollis juba õpingute ajal ja seovad oma pika töökarjääri just Regionaalhaiglaga.“

Regionaalhaigla õendusdirektor Katre Zirel sõnul elame unikaalsel ajal, mil meil on võimalik osa saada kaasaegse haigla valmimisest. „Täna saame ise oma töökeskkonna kujundamisel ja paremaks muutmisel osaleda. Uue Y-korpuse töökeskkond on meeldiv ja helge ning sinna on loodud parimad tingimused, et aidata patsientidel ja lähedastel haiguse ja raviga toime tulla,“ ütles Zirel, lisades: „Sama tähtsal kohal on töötajate kutsealane areng, mis kaasaegses raviruumis on võimalusi ja väljakutseid täis.“

Lahtiste uste päeval said tudengid lähemalt näha ja kuulda uues korpuses asuvate apteegi lahustuskeskuse, kahe uue magnetresonantstomograafiga (MRT) radioloogiaüksuse, patoloogiakeskuse lahanguala ja laborite ning plaanilise ravitööga tegelevate kõrgendatud keskkonnatehnilisi lahendusi vajavate päevaravi ja statsionaarsete osakondade töö kohta. Uues ja kaasaegses üksuses paranevad oluliselt nii patsientide ravi- kui personali töötingimused.

Regionaalhaigla Y-korpuse ametlik avamine toimub uuel nädalal, 27. veebruaril 2023.