Aasta Särav Täht – Õendustöötaja 2022 on e-intensiivi õde Piret Sillaots

Regionaalhaigla tunnustas aasta õendus- ja hooldustöötajaid

13.05.2022

Rahvusvahelist õdede päeva tähistati Regionaalhaiglas traditsiooniliselt 12. mai õhtul piduliku õdede päeva tunnustusüritusega, kus kuulutati välja Aasta Säravad Tähed – aasta õendus- ja hooldustöötaja, ning Aasta Tulevikutäht.

Regionaalhaigla õendusdirektor Katre Zirel arutles oma avakõnes selle üle, missugusena on õed oma häälel lasknud kõlada ja missugusena nad võiksid sel kõlada lasta. “Kahtlemata on probleemsed kohad tarvis välja tuua, sest neile tähelepanu pöörates saab neid ka muuta, kuid me ei saa mõelda edasi negatiivselt, sest see, mida me muuta tahame, on tulevik,” selgitas Zirel ja lisas: “Minevik on peegelduse aeg, tulevik on tegutsemiskoht. Erinevalt minevikust saame tulevikku alati ümber kujundada.”

Samuti rõhutas õendusdirektor, et õdedel on täna väga hea haridus, mida kinnitas ka 12. mail toimunud õendusvaldkonna teadus- ja arenduskonverents. “Õe töö on väga äge töö, sest sellel on tähendus. Ma olen oluline oma kolleegidele, oma patsientidele, oma perekonnale ja iseendale. Ma töötan Eesti parimas haiglas, kus õdedel on suurepärased arenguvõimalused. Ma hoolin ja minu tööst võidab patsient, tema lähedane ja see teeb mulle rõõmu,” ütles Katre Zirel.

Õdede tunnustusüritusele oma videotervituse edastanud töö- ja terviseminister Tanel Kiik tänas oma kõnes kogu Regionaalhaigla tööpere. “Õed ja teised tervishoiutöötajad on pidanud viimastel aastatel tegema veelgi enam tööd ja pingutusi, et juhtida Eesti ühiskonda ja inimesi läbi erinevate kriiside. Oleme teile südamest tänulikud, sest teie panus nii COVID-19 tervishoiukriisi lahendamisel, teiste tervisemuredega inimeste aitamisel kui ka nüüd, Ukraina sõjapõgenike toetamisel, on olnud hindamatu,” ütles minister Kiik, lisades, et lisaks Aasta Säravatele Tähtedele ja Tulevikutähele väärivad tegelikult tunnustust kõik, kes haigla töösse igapäevaselt panustavad.

Regionaalhaigla Aasta Särav Täht – Õendustöötaja 2022 tiitli pälvis tänavu e-intensiivi õde Piret Sillaots, Aasta Särav Täht – Hooldustöötaja 2022 on neuroloogiaosakonna hooldaja Elena Kurig ning Aasta Tulevikutäht reanimobiiliosakonna õde Tormi Kool.

Aasta Särav Täht – Õendustöötaja 2022 on e-intensiivi õde Piret Sillaots

Piret ei ole suurte sõnade tegija vaid suurte tegude naine. Seda kinnitab silmapaistev töötajate järelkasv, kes kõik on just tema meeskonnast välja sirgunud. Ta on alati noortele toeks, õpetab ja juhendab neid, aidates nii kaasa tugeva ja hästi toimuva õendusjuhtimise kultuuri kujunemisele.

Piret on väga hinnatud ja armastatud kolleeg, kelle arvamust hindavad nii arstid kui õed, hooldajad ja abilised. Lahendustele orienteerituna läheneb ta alati probleemidele võimaluste ja lahenduste keskselt – ta ei ütle kunagi, et “ei saa” või “ei ole võimalik”.

Aasta Särav Täht – Õendustöötaja 2022 nominendid olid:

• Mariam Lopez Ortiz, II intensiivravi osakonna õde
  • Kristiina Sarnet, III ortopeedia osakonna õendusjuht
  • Aljona Jevromainen, III intensiivravi osakonna õendusjuht
  • Natalja Krautman, pulmonoloogiaosakonna õendusjuht

Aasta Särav Täht – Hooldustöötaja 2022 on neuroloogiaosakonna hooldaja Elena Kurig

Vaatamata raskele tööle on Elena alati positiivselt meelestatud – oma rõõmsa olekuga suudab ta optimismi sisendada ka teistesse. Ta on kohusetundlik ja korrektne, abivalmis ja hooliv töötaja, kes hea suhtlejana saab hakkama ka kõige keerulisemates situatsioonides.

Elena on avatud uutele väljakutsetele, osaleb meelsasti uuendustes ja aitab neid ka ellu viia. Ta oli üks esimeste seas, kes andis endast märku, et on valmis töötama COVID-osakonnas – seda nii esimese laine ajal kui jätkuvalt nüüdki. Tagasiside tema tööle on olnud ainult positiivne ja teda oodatakse alati tagasi. Elena jääb heas mõttes silma.

Aasta Särav Täht – Hooldustöötaja 2022 nominendid olid:

• Alesja Bogdanova, keemiaravi osakonna hooldaja
  • Viktoria Kitšinskaja, III ortopeedia osakonna hooldaja
  • Riina Pärn, psühhiaatriakliiniku VIII osakonna hooldaja
  • Oksana Senyukova, II järelravi osakonna hooldaja

Aasta Tulevikutäht 2022 on reanimobiiliosakonna õde Tormi Kool

Tormi suhtub oma töösse kiirabikeskuses südame ja suure pühendumusega, olles lugupidav nii kolleegide kui patsientide suhtes.

Oma tegevustes on ta täpne ja tähelepanelik ning tunneb töös kasutatavat varustust, aparatuuri ja ravimeid parimal tasemel. Tormil on tihti häid mõtteid ja ideid, kuidas töökeskkonda parendada-arendada, ta on kaasatud ka kiirabikeskuse koolitusmeeskonda. Tormi on huvitatud enda ametialasest arendamisest igal võimalusel, osaledes nii täiendkoolitustel, seminaridel ja suurõppustel kui olles ise juhendajaks erinevatel elanikkonnale suunatud esmaabi õppe-projektides.

Aasta Tulevikutäht 2022 nominendid olid:

• Mai Lüll, neuroloogiaosakonna õde
  • Relika Rämson, psühhiaatriakliiniku V osakonna usaldusõde

Palju õnne kõigile nominentidele ja laureaatidele!