Regionaalhaigla_traumakeskuse_portaal3_.jpg

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist leiab põhjaliku info traumaravi võimalustest

16.02.2021

Regionaalhaigla traumakeskuse portaalist aadressil www.traumakeskus.ee leiab tõenduspõhist infot tänapäevastest traumaravi võimalustest ja meetoditest, taastumisest ja traumade ennetamisest, samuti avaldatakse portaalis regulaarselt uudiseid, traumateemalisi taskuhäälinguid ja intervjuusid ning patsientide paranemise lugusid.

„Mul on hea meel, et oleme loonud uue interaktiivse veebikeskkonna, mis võimaldab meil suhelda kogukonnaga, edastada vajalikku traumaalast infot ning sellega olla toeks traumaravi patsientidele ja nende lähedastele. Tänan kõiki kolleege, kes on andnud panuse traumaportaali arendusse,” ütles Regionaalhaigla juhatuse liige ülemarst prof Peep Talving, kes on pikki aastaid töötanud maailma juhtivates traumakeskustes.

Traumaportaal on mõeldud nii traumapatsientidele, nende lähedastele kui ka kõikidele teistele, kes otsivad ja soovivad saada usaldusväärset infot nii raske trauma kui ka sporditraumade, põletuste ning teiste vigastuste korral õige tegutsemise kohta. Traumakeskus.ee leiab ka huvitavat statistikat, näiteks millised on viimaste aastate kõige sagedasemad traumad, kus on vajatud Regionaalhaigla traumameeskonna abi või millisel nädalapäeval juhtub kõige enam õnnetusi.

Traumaportaalis kirjeldavad oma paranemise lugu ka patsiendid, Telliskivi tulistamises raskeid vigastusi saanud taksojuht Sergei räägib oma paranemise loo, sõna saavad ka tema päästmises osalenud arstid, sporditraumast taastunud Robert kirjeldab oma taastumisprotsessi.

Regionaalhaigla traumakeskus on Eesti suurim traumakeskus, mis tagab kõrgeima taseme ravi vigastatutele kogu Põhja- ja Lääne-Eestis, ligi 800 000 elanikuga piirkonnas. Raskelt vigastatute elulemus on oluliselt parem, kui nad suunatakse otse kõrgeima astme traumakeskusesse ning patsiente ravib spetsiaalne traumameeskond, kuhu kuuluvad erakorralise meditsiini arst, üldkirurg, ortopeed, radioloog, õed ja abilised. Vajadusel kaasatakse teisi erialasid, nagu neurokirurgia, veresoontekirurgia, uroloogia, rindkerekirurgia ja anestesioloogia. Laste puhul kuulub traumameeskonda ka Tallinna Lastehaigla lasteanestesioloog ja lastekirurg. Regionaalhaigla traumakeskuses on keskmiselt 340 trauma meeskonna aktiveerimist aastas. Kõrgeima astme ehk Level-1 traumakeskuse nõuded on kehtestatud USA-s Ameerika Kirurgide Liidu (American College of Surgeons) poolt, millele Eesti kontekstis vastab Regionaalhaigla traumakeskus. 

Pakume oma arstidele maailmas tunnustatud traumakoolitusi, mille kaudu tagame traumakeskuse parima valmisoleku keeruliste traumade ravimisel. Arendame järjepidevalt traumakeskuse funktsioone multidistsiplinaarse traumakomitee abil. Oleme Põhja-, Kesk- ja Lääne-Eesti intensiivravikeskus, kuhu suunatakse üle Eesti raskemate põletusvigastustega abivajajad ja paljude organpuudulikkustega pikemaaegset intensiivravi vajavad patsiendid.