Dr Pille Mukk

Regionaalhaigla sisehaiguste kliinikut asub uuest aastast juhtima dr Pille Mukk

04.08.2020

Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juhi konkursi tulemusena valiti kliinikujuhiks pulmonoloog dr Pille Mukk. Uues rollis kliinikujuhina alustab dr Mukk 1. jaanuaril 2021.

Regionaalhaigla juhatuse liikme-ülemarsti prof Peep Talvingu sõnul on dr Mukki edukas töökogemus pulmonoloogia valdkonna ja keskuse ning Raplamaa Haigla juhina suurepärane baas piirkondliku haigla sisehaiguste kliiniku arendamiseks. "Hindan kõrgelt dr Mukki kogemust eriarstina ja tema tänapäevaseid teadmisi ja oskusi protsesside, kvaliteedi, meeskonna ja eelarve  juhtimisest," ütles prof Talving. Olulisemateks ootusteks uuele juhile on kliinilise tegevuse arendamine ja erialadeülene koostöö. "Dr Mukki koostööoskus ning uuendustele ja arengule suunatud mõtteviis koos väga hea meie organisatsiooni tundmisega teeb temast suurepärase liikme meie juhtimismeeskonnas," sõnas prof Talving.

Sisehaiguste kliinik saab uue juhi, kuna senise kliinikujuhataja tähtajaline leping on lõppemas 31.detsembril 2020. Senine kliinikujuhataja dr Merike Luman juhib kliinikut kuni käesoleva aasta lõpuni ja seejärel jätkab 2021. aastast Regionaalhaiglas nefroloogina. "Dr Luman on loonud sisehaiguste kliinikus suurepärase spetsialistide meeskonna, mis toimib hästi nii ravitöös kui teadustöös. Uuel juhil on, millele ehitada," ütles prof Talving.

Dr Mukk on lõpetanud Tartu Riikliku Ülikooli 1996. aastal ja pulmonoloogia residentuuri aastal 2004. Ta on Regionaalhaiglas töötanud üle 16 aasta, alustades 2003 valvearstina ja 2004. aasta märtsist jätkates tööd pulmonoloogina. Aastal 2007 asus ta täitma pulmonoloog-vanemarsti töökohustusi. Sisehaiguste kliiniku pulmonoloogiakeskust on dr Mukk juhtinud aastast 2011. Raplamaa haiglat on dr Mukk juhtinud alates 1. aprillist 2019. Dr Mukk on Eesti Kopsuarstide Seltsi juhatuse liige ja European Respiratory Society liige.

"Soovime dr Mukkile ja sisehaiguste kliinikule edukaid arenguid!" lisas prof Talving.