Regionaalhaigla

Regionaalhaigla patsiendinõukoda alustab uues koosseisus

18.12.2023

13. detsembril kinnitas Regionaalhaigla juhatus patsiendinõukoja uue koosseisu, patsiendinõukoda koguneb esimeseks uue hooaja koosolekuks juba jaanuaris.

“Patsiendinõukoja vajalikkust on esimese koosseisu töö edukalt tõestanud. Ka uueks hooajaks on meie ootused kõrged, loodame konstruktiivsele koostööle, et koos arendada Regionaalhaigla patsiendikeskseid teenuseid,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu. Peedu sõnul on oluline, et patsiendikesksete tegevuste kavandamisel on nõukoda kaasatud juba ideede tasandil.

Nõukoja Regionaalhaigla poolne eestvedaja Terje Peetso rõhutas nõukoja olulist  rolli olemasolevate teenuste ja protsesside jätkuvas arendamises ja parendamises. Patsiendinõukoda koguneb avakoosolekuks jaanuaris ning siis on päevakavas ka uue esimehe valimine liikmete hulgast.

Vastavalt põhimäärusele on nõukoja tegevuse eesmärkideks toetada patsiendi tervise hoidmisega seonduvaid tegevusi ja raviteekonna kujundamist; tagada patsiendi huvi esikohale seadmine Regionaalhaigla otsustustes ja tegevustes, kirjeldada patsientide ootusi erinevates teemades,  anda Regionaalhaiglale tagasisidet,  luua püsiv ja hästi töötav suhtluskanal patsientide esindajate ja haigla vahel.

Regionaalhaigla patsiendinõukoja uude koosseisu kuuluvad Eesti Puuetega Inimeste Koda, Eesti Hemofiiliaühing, Eesti Psoriaasiliit, Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts, Eesti Tsöliaakia Selts. Insuldipatsientide Selts, Läänemaa Vähiühing ning MTÜ Eesti Reumaliit.