Regionaalhaigla patsiendikooli avaüritus keskendub COVID-19-le ja kroonilistele haigustele

30.11.2020

Regionaalhaigla koostöös patsiendinõukojaga alustab Patsiendikooliga, et tuua inimesteni usaldusväärset terviseinfot ja teaduspõhiseid nõuandeid tervise hoidmisest, haiguste ennetamisest ning aktiivsest raviprotsessis osalemisest. Patsiendikooli avaüritus toimub veebikeskkonnas 1. detsembril algusega kell 13.00 aktuaalsel teemal „COVID-19 ja kroonilised haigused“.

„Koostöös meie Patsiendinõukojaga otsustasime luua uue patsientide toetamise võimaluse, praktilise Patsiendikooli, et tuua terviseteemad inimestele lähemale, aidata toime tulla krooniliste haigustega ja pakkuda küünarnukitunnet, sest keegi ei pea oma murega üksi olema,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso ning lisas: „Julgustan kõiki huvilisi avaüritusel osalema, tutvustame Patsiendikooli lähiaja plaane ning COVID-19 ja krooniliste haiguste teemal toovad selgust ja vastavad küsimustele prof Peep Talving, nakkusarst dr Mait Altmets ning sisehaiguste arst dr Helen Ilumets.“

„Kaasaegne tervishoid eeldab, et patsient on tervishoiutöötajale partner, kes võtab kaasvastutuse oma ravi ja taastumise eest. Vastutust saab aga võtta ainult patsient, kellel on piisavalt tervisealast teadlikkust. Regionaalhaigla Patsiendikool annab patsientidele suurepärase võimaluse kasvada ja areneda tervishoiutöötajale teadlikuks partneriks, “lisas Regionaalhaigla patsiendinõukoja esindaja, Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Anneli Habicht.

"Patsiendina on selline algatus väga tervitatav, kus iga inimene saab leida teda huvitavale terviseprobleemile teaduspõhise vastuse, mitte ei pea leppima ainult "google" otsingu vastustega," sõnas patsiendinõukoja esindaja Janek Kapper Eesti Põletikulise Soolehaiguse Seltsist.

Patsiendikool on abiks nii patsientidele, nende lähedastele ja kõikidele teistele, kes otsivad ja soovivad saada usaldusväärset infot, keskkonda uuendatakse pidevalt ning

teemade valik toimub koostöös Patsiendinõukojaga ja planeeritakse poolaasta kaupa. Koolitustel osalemine on tasuta ning koolitused toimuvad vähemalt üks kord kvartalis. Uue koolituse teemast, ajast ja kohast antakse teada Patsiendinõukoja liikmete vahendusel, Regionaalhaigla veebilehtedel ja sotsiaalmeedia kanalites.

Patsiendikooli avaüritus toimub veebikeskkonnas 1. detsembril algusega kell 13.00 teemal “COVID-19 ning kroonilised haigused”. Üritusele saab registreeruda SIIN

1. detsembril kell 11.00-14.00 saab küsimusi esitada ka telefonil 535 72250.

Loeng on järelkuulatav siit: https://vimeo.com/487186782