perh droon

Regionaalhaigla koostööpartner Asper Biogene OÜ langes küberrünnaku ohvriks

14.12.2023

Regionaalhaigla pikaaegse koostööpartneri Asper Biogene OÜ vastu sooritati käesoleva aasta novembris küberrünnak, mille käigus varastati Asper Biogene OÜ valduses olnud andmeid, sh patsientide molekulaardiagnostiliste uuringutega seotud isikuandmeid. Selle tagajärjel on 242 Regionaalhaigla patsiendi terviseandmed saanud teatavaks selleks õigustamata isikule.

Regionaalhaigla teavitab juhtunust otse kõiki oma patsiente, kelle andmed on lekkinud ja kelle kontaktandmed on meil olemas. Politsei ja Andmekaitse Inspektsioon on juhtunust teadlikud ja viimas läbi menetlusi. Olulisimad juhised andmelekkest puudutatud patsientidele on järgmised:

• ·Eriliselt tähelepanelik tuleb olla saadud e-kirjade osas. Tervise teemal e-kirja saamisel tuleb erilise hoolega veenduda, et saatjaks on tõesti arst või haigla esindaja, mitte sellena esineda püüdev muu isik. Enne linkidel klikkimist või manuste avamist tuleb täielikult veenduda, et kirja saatja on see, kellena ta paistab. Arvestage, et reeglina ei saada Teie arst analüüsitulemusi e-kirja teel, vaid need on tutvumiseks terviseportaal.ee keskkonnas;
  • ·Väljapressiva sisuga pöördumise saamisel tuleb esimesel võimalusel võtta ühendust politseiga ja järgida politseilt saadud juhiseid.

Asper Biogene OÜ tegeleb lekkinud andmete täpse koosseisu kindlakstegemisega. Kõikidel meie patsientidel, kelle andmeid on varastatud, on õigus saada teavet, millised tema andmed on lekkinud. Selleks tuleb digiallkirjastatud avaldus saata aadressil info@regionaalhaigla.ee. Avaldusele vastame ühe kuu jooksul, kuid palume arvestada, et lepingupartnerilt täpsete andmete saamine võib võtta aega. Vastused saadame taotlejale krüpteeritult. Kui Teil ei ole digitaalse allkirjastamise ja krüpteerimise võimalust, võtke palun ühendust meie klienditeeninduse juhtivspetsialist Annely Karjamaga telefonil 6171540 ja anname Teile juhised toimimiseks.