Tarneahela keskkonndamõjude vähendamise arutelu

Regionaalhaigla kohtus tarnepartneritega, leidmaks võimalusi tarneahela keskkonnamõjude vähendamiseks

13.06.2024

Kohtumisel kaardistati võimalusi, missugused hankekriteeriumid suunavad koostööpartnereid madalama kliimamõjuga tegevustele säilitades samal ajal ravikvaliteedi ja tarnekindluse.

Regionaalhaigla hanketalituse juhataja Kristel Mesilane sõnas, et kohtumine oli mõlemale poolele, nii hankijale kui ka pakkujatele, kasulik. "Pakkujad said teha omapoolseid ettepanekuid kliimamõju vähendamise suunas liikumisel. Hankijana saime nii seda infot, mis on turuosalistele keerulisem rakendada kui seda, missuguste suundadega on lihtsam kaasa tulla," ütles Mesilane.

Andra Migur, Regionaalhaigla rohepöördejuht lisas, et koosloomes loodud hankekriteeriumite põhimõtted on väärtuslik alus  Regionaalhaigla jätkusuutlike hankekriteeriumite koostamisele. "Osalejad tõid välja, et lisaks hankekriteeriumitele on oluline koht keskkonnamõjude vähendamisel ka planeerimisalases koostöös. Oleme kõikidele osalejatele aktiivse panuse eest tänulikud – koos väiksema keskkonnamõju suunas!"

Kohtumisel osalesid  AnkaMedical OÜ, Medreto OÜ, Tamro Eesti OÜ, Syntrade Oy, Johnson & Johnson AB Eesti filiaal, Osaühing AB Technology, Mediq Eesti OÜ, Mölnlycke Health Care OÜ ja AB Medical Group ja MTÜ M-Ring esindajad. Regionaalhaigla siht on vähendada oma tegevusega kaasnevat keskkonna – ja kliimamõjusid. Et haigla kliimamõjudest ca 60% on tuleneb tarneahelast, on haigla kliimamõjude vähendamisel oluline koostöö tarvikute tootjate ja maaletoojatega.