Regionaalhaigla kardioloogidele omistati Euroopa kardioloogi tiitel

17.09.2003

Tänavu aastal omistas Euroopa Kardioloogide Selts tiitli “Euroopa Kardioloog” neljale Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogile, dr Anita Kärtile, dr Toomas Marandile, dr Ülle Ventslile ja dr Riina Vettusele.

Euroopa kardioloogi tiitel omistatakse arstidele, kelle kardioloogia-alane ettevalmistus vastab Euroopa Liidu direktiivile 1993/16/EC. Diplom kinnitab kardioloogi erialalist kompetentsust. Seda tunnustatakse Euroopa maades ja see hõlbustab kardioloogide vaba liikumist erinevate maade raviasutuste vahel. Diplomi pidulik üleandmine toimub kord aastas toimuval Euroopa Kardioloogide Seltsi aastakongressil. Täna on Euroopas kokku 649 Euroopa kardioloogi diplomi omanikku.

Euroopa Kardiloogi tiitli omistamine sai alguse 1999. aastal seoses vajadusega ühtlustada kardioloogide ettevalmistust ning kvaliteedistandardeid. Selleks käivitati Euroopa maade kardioloogide sertifitseerimisprogramm, mille käigus hinnatakse erialaspetsialistide koolituse vastavust nõuetele.