Regionaalhaigla käivitas Keila haiglale strateegilise investori otsingud

02.10.2008 Põhja-Eesti Regionaalhaigla soovib võõrandada Keila haiglat investorile, kes omaks kogemust ja valmisolekut arendada hoolekande ja hooldusravi valdkondi Keilas. Alates sellest nädalast väljastab protsessi läbiviijaks olev auditi- ja ärinõustamisfirma Ernst & Young asjast huvitatud investoritele infot edasise protsessi kohta.

Käesoleva aasta suvel andis Vabariigi Valitsus Põhja-Eesti Regionaalhaiglale volitused Keila haigla baasil Regionaalhaigla tütarettevõtte AS Keila Ravikeskus moodustamiseks ning selle võõrandamiseks strateegilisele investorile. „Viimaste kuude jooksul oleme koostöös auditi- ja ärinõustamisfirmaga Ernst & Young teinud ettevalmistustöid protsessi käivitamiseks,“ märkis Regionaalhaigla juhatuse esimees Tõnis Allik. Ta lisas, et 18. oktoobriks soovitakse kaardistada huviliste ring kellega läbirääkimisi alustada. „Edasine protsess võib aega võtta kuni pool aastat.“

Regionaalhaigla soovib Keila haiglat võõrandada investorile, kes omaks eelnevat kogemust hoolekande teenuse osutamisel, tagaks tervishoiuteenuste osutamise jätkusuutlikkuse Keilas ning suudaks leida rakendust hoone kasutamata pinnale ja omaks vahendeid investeeringuteks. “Iga aastaga suureneb vajadus nii hooldusravi kui ka hoolekande teenuste järele. Arvestades Keila haigla asukohta ja lähedust Tallinnale, arvame, et see oleks sobilik koht nende teenuste arendamiseks,“ leidis Tõnis Allik.

Keila haigla täidab täna mitut funktsiooni – on kohalik haigla Keila linna ja ümbritsevate valdade elanikele, osutab psühhogeriaatrilist ja hooldusravi Harjumaa patsientidele ning järelravi Regionaalhaigla patsientidele. Kuna Keila haigla tegevuste maht ei ole piisav koormamaks kogu haigla hoonet, on osad ruumid hoones välja renditud või tühjad. Rendipindadel tegutsevad perearstid ja hambaarstid ning Keila taastusravikeskus ja apteek.

Keila haiglahoone vajab põhjalikku rekonstrueerimist ja investeeringuid, milleks täna Regionaalhaiglal võimekus puudub. Piirkondliku haiglana on Põhja-Eesti Regionaalhaigla esmaseks kohustuseks tagada kõrgeima etapi ravi kättesaadavus. Sellest lähtuvalt on Regionaalhaigla seadnud üheks strateegiliseks eesmärgiks eelkõige aktiivravi pakkuva Mustamäe haiglalinnaku väljaarendamise.

SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla võttis kahjumiga töötava riigiasutuse Keila haigla üle 2003. aastal.