Regionaalhaigla Grand Man 2022 tiitli pälvis staažikas kardioloog dr Aleksander Leht

11.04.2022

7. aprillil, rahvusvahelisel tervisepäeval, andsid tervise- ja tööminister Tanel Kiik ja Regionaalhaigla juhatuse liikmed haigla tervishoiujuhtide ja arstide pidulikul koosviibimisel üle Regionaalhaigla 2022. aasta Grand Man tiitli. Tänavu pälvis Grandi tunnustuse staažikas kardioloog dr Aleksander Leht.

“On siiralt hea meel, et oleme leidnud meie haiglas arsti, kes väärib Regionaalhaigla elutööpreemiat ning kes on aastate jooksul järginud haigla väärtuseid,” ütles oma kõnes Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu ja lisas: “Õnnitlen südamest igati teenitud tunnustuse puhul dr Aleksander Lehte, kes oma töökuse, kollegiaalsuse ja rahulikkusega on eeskujuks meile kõigile.”

Dr Aleksander Leht on Regionaalhaigla töösse ja arengusse panustanud enam kui 20 aastat, juhtides nii II sisehaiguste kui hiljem III kardioloogia osakonda. Kolleegid on teda kirjeldanud kui äärmiselt toredat, empaatilist, ausat, aga õiglast, alati abivalmit ja hea huumorimeelega kolleegi. Samuti on dr Leht kõrgelt hinnatud patsientide poolt, kelle tagasisidest on kuulda vaid positiivseid sõnu.

“Tänane Regionaalhaigla Grand Man tunnutus on mu jaoks olulisemgi kui presidendi teenetemärk – kui teenetemärgi saavad igal aastal enam kui 100 Eesti inimest, siis täna seisan mina teie ees üksi. See on väga uhke tunne,” ütles Regionaalhaigla Grand Man 2022 dr Aleksander Leht ise. “Loomulikult soovin tänada kõiki oma kolleege, kes on aastate jooksul kindlalt minu kõrval seisnud ja kellega koos on tehtud töö võimalikuks saanud,” lisas dr Leht.

Grand Man või Grand Lady on tiitel, millega antakse auväärsele arstile haigla elutööpreemia tunnustusena pika, viljaka ja tänuväärse töö eest. Alates 2003. aastast on selle tiitli silmapaistva tegevuse ning suurte teenete eest oma eriala arendamisel saanud dr Toomas-Andres Sulling (2003), dr Siiri-Mai Hanstein (2004), dr Enn Jõeste (2005), dr Ants Vaar (2006), dr Helle Mägi (2007), dr Aime Kangur (2008), dr Sirje Siim (2009), dr Agu Lipping (2010), dr Eldur Annus (2011), dr Andres Ellamaa (2012), dr Kalle Põder (2013), dr Jaan Tepp (2014), dr Ants Kass (2015), dr Viktor Sergejev (2016), dr Riina Kütner (2017), dr Sergei Nazarenko (2018), dr Valdo Toome (2020) ja dr Vahur Valvere (2021).