Indrek_Koovit.jpg

Regionaalhaigla diagnostikakliinikut asub juhtima dr Indrek Koovit

09.02.2024

Põhja-Eesti Regionaalhaigla diagnostikakliiniku juhataja konkursil valiti kliiniku uueks juhiks dr Indrek Koovit, kes toob endaga kaasa kogemuse nii Tartu Ülikooli Kliinikumist kui ka Soomest. Dr Koovit alustab kliinikujuhajana 18. märtsil.

Dr Indrek Koovit on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ravi erialal 2003. aastal ja radioloogia residentuuri 2009. aastal ning osalenud neuroteaduste doktoriõppes 2003-2008. Ta on kliinilise spetsialistina töötanud ja oma teadmisi rakendanud nii Regionaalhaiglas, TÜ Kliinikumis, Valga Haiglas, Pärnu Haiglas kui ka Soome meditsiinisüsteemis. Lisaks arstitööle on dr Koovit vanemarst-õppejõuna juhendanud Tartus residente.

“Mul on hea meel, et meie juhtimismeeskonnaga liitub kogenud ja laia haardega klinitsist,” ütles Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst dr Kristo Erikson ja lisas: “Indreku visioonis on fookus koostööl ja erialade arengul, ta huvitub AI võimaluste rakendamisest ja toob endaga kindlasti ka skandinaavialikku juhtimismõtlemist just kvaliteedi ja patsiendikesksuse võtmes.” Dr Kooviti visioon käsitleb lisaks arendustegevustele, kvaliteedifookusele ja diagnostikute tööd abistava tehisintellekti rakendustele ka koostööd teiste teaduskeskuste ja õppeasutustega ning haiglatega nii Eestis kui mujal. Dr Koovit soovib ka edaspidi olla aktiivne erialaseltsi tegevustes ja radioloogia kui eriala arendamises Eestis.

Senine kliinikujuhataja dr Äli Roose jätkab oma erialast tööd Regionaalhaiglas.

“Suur tänu Äli Roosele, et ta on arendanud diagnostikakliiniku tänapäevaseks kliinikuks, senised suured ja olulised hanked ja arengusuunad jätkuvad ning loodame ka edaspidi dr Roose nõuannetele,” ütles dr Erikson. Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu tänab Äli Rooset panuse eest kliiniku juhtimises viimasel viiel aastal: “Uue juhtimiskultuuri rakendamine ja uue juhtimismeeskonna moodustamine diagnostikakliinikus olid kindlasti need väljakutsuvad ja suurepäraselt rakendatud sammud, mida teistele juhtidele eeskujuks nüüd ja edaspidi ka toon.”

Regionaalhaigla diagnostikakliiniku koosseisu kuuluvad radioloogiakeskus, patoloogiakeskus, laboratoorium ja verekeskus.