Eestis algas Covid-19 vaktsineerimine

Regionaalhaigla avas digiregistratuuris 3500 uut COVID-19 vaktsineerimisaega

02.08.2021

Regionaalhaigla avas üleriigilises digiregistratuuris augustikuusse 3500 uut COVID-19 vastast vaktsineerimisaega. Pfizeri vaktsiiniga on haiglasse oodatud vaktsineerima kõik Eesti elanikud alates 12. eluaastast.

Regionaalhaigla õendusvaldkonna arendusjuhi Aleksei Gaidajenko sõnul töötab Regionaalhaigla vaktsineerimiskabinet augustis kõikidel tööpäevadel, esmaspäevast reedeni kell 8.00-16.00. “Kahel nädalavahetusel, 13.-15. ja 27.-29. augustil, suurendame vaktsineerimiskabinettide arvu ning ootame siis vaktsineerima ka kõiki neid soovijaid, kes ei ole aega eelnevalt ette broneerinud,” ütles Gaidajenko, lisades, et elav vaktsineerimisjärjekord võib küll olla pikk, kuid soovitud vaktsiinidoosita ei jäeta kedagi.

“Kutsume kõiki Eesti elanikke alates 12. eluaastast, kes ei ole end veel vaktsineerinud, tegema seda just nüüd augustis, et sügisele turvalisemalt vastu minna. Vaktsineerimine on kõige tõhusam meede COVID-19 haiguse leviku tõkestamiseks, lisaks aitab kõrgem vaktsineerimisprotsent pidurdada uute viiruse mutatsioonide teket,” selgitas Gaidajenko.

Vaktsineerimisele võivad registreerida ka need inimesed, kes soovivad saada Pfizer/BioNTech vaktsiini Comirnaty teist doosi. Seda juhul, kui esimese doosi saamisest on möödunud 5-6 nädalat. COVID-19 haiguse läbipõdenuid on soovituslik vaktsineerida ühe doosiga 6. kuul pärast tervenemist. Kokku plaanib Regionaalhaigla augustis vaktsineerida ca 5000 inimest.

Vaktsineerimiseks on vajalik aja broneerimine üleriigilise digiregistratuuri kaudu või telefonil 617 1049.

Ametliku info COVID-19 vaktsineerimise kohta leiab: www.vaktsineeri.ee
Korduma kippuvad küsimused COVID-19 vaktsineerimise kohta Eestis leiab siit.