koroonakriis.ee

Regionaalhaigla avas COVID-19 teemalise erilehe

01.04.2020

Eriolukorras usaldusväärse info, teaduspõhiste nõuannete ja operatiivse e-abi jagamiseks avas Põhja-Eesti Regionaalhaigla täna esimese spetsiaalselt COVID-19 teemadel pühendatud infoveebi www.koroonakriis.ee.

“Kogu maailmas on koroonakriisi kohta väga palju infot, mida toodetakse minutite ja tundidega kogu aeg juurde ja kahjuks satub selle hulka ka väga palju ebapädevat ja kontrollimata infot. Seetõttu on täiesti mõistetav, et inimestel on raske orienteeruda, millist kanalit peaks jälgima ja kust saab kõige usaldusväärsemat teavet. See on ka põhjus, miks Regionaalhaigla meeskonnaga panime seljad kokku, koondasime COVID-19 haigusega seonduvad teemad ühte kohta ning avasime kiirkorras väga põhjaliku infoveebi, mis on abiks meie patsientidele, nende lähedastele ja kõikidele teistele, kes otsivad ja soovivad saada usaldusväärset infot,” selgitas Terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht dr Arkadi Popov.

Teemaveebist leiab tõenduspõhiseid värskeid uudiseid, artikleid, infomaterjale ja saab kuulata salvestatud podcaste, kus sõna võtavad tunnustatud ja hinnatud meditsiinivaldkonna spetsialistid ja eksperdid.

Esimese haiglana Eestis on regionaalhaigla kriisilehel kasutusele võtnud vestlusroboti. Vestlusrobot Suve teenindab koroonakriisi ja Regionaalhaigla veebilehti ja on eriolukorra ajal abiks lehe külastajatele riigiteenuste ja muudatuste kohta info otsimisel. Vestlusrobot on alles piloodifaasis ja saab arenduste käigus aina sisukamaks.

Lisaks on veebis COVID-19 teemalised korduma kippuvad küsimused, samuti kõik vajalikud kontaktandmed ja juhtnöörid, mis tingimustel ja kuhu inimesed saavad eriolukorra tingimustes pöörduda.