Regionaalhaigla alustab kvaliteedijuhtimise arendusprojektiga
01.06.2018Rahandusministeerium kiitis heaks Regionaalhaigla projekti kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamiseks ja otsustas projekti rahastada 353 450 euro ulatuses. Projekt kestab 2020 aasta lõpuni.
Regionaalhaigla ideekavand „Tsentraalse kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamine Põhja-Eesti Regionaalhaigla kontsernis“ leidis Rahandusministeeriumis heakskiidu aprillis. Projekti eesmärgiks on Regionaalhaigla kvaliteedijuhtimissüsteemi edasi arendamine ja seeläbi Regionaalhaigla toimimise parandamine. Rahastus avab võimalused osaleda rahvusvaheliselt tunnustatud Joint Commission International (JCI) haiglatele suunatud akrediteerimisprojektides. Projekti käigus hinnatakse Regionaalhaigla ja meie tütarhaiglate vastavust Joint Commission International standarditele.
„Kvaliteedijuhtimissüsteemi arendamise projektis soovime tähelepanu pöörata juhtimisele, töökeskkonnaohutusele, vastutustundlikkusele, kollegiaalsusele, kommunikatsioonile, elukestvale õppele, arendamisele ja läbipaistvusele,“ ütles Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso, kes kureerib kvaliteedivaldkonda.
Ühtse JCI põhise kvaliteedijuhtimissüsteemi juurutamine loob aluse standardiseerimiseks ja kvaliteedi tõstmiseks nii ravi- kui juhtimisprotsessides. JCI standard hõlmab järgmisi nn patsiendiga seotud valdkondi: patsiendi ohutus; raviteenuste kättesaadavus ja järjepidevus; patsiendi ja lähedaste õigused; patsiendi seisundi hindamine; patsiendi ravi; anesteesia ja kirurgia; ravimite käitlemine ja kasutamine; patsiendi ja tema lähedaste õpetamine ning juhtimisega seotud alljärgnevaid valdkondi: kvaliteedi parendamine ja patsiendi ohutus; infektsioonikontroll; juhtimine; taristu haldamine ja ohutus; personali kvalifikatsioon ja koolitus; teabe juhtimine (sh IT süsteemid, andmekaitse jne). „JCI akrediteering on oluline mainekujunduslik tegur ja tunnustus rahvusvahelisel meditsiiniteenuste turul,“ ütles Regionaalhaigla kvaliteediteenistuse juhataja Marina Kaarna.
Projekti käigus viiakse rahvusvaheliste audiitorite poolt läbi olemasoleva kvaliteedijuhtimissüsteemi audit, eesmärgiga välja selgitada erinevate valdkondade vastavus JCI standardis sätestatud nõuetele. Seejärel hakatakse standardit rakendama nii protsesside ülevaatamisel ja kirjeldamisel, juhendite koostamisel kuni akrediteerimisvalmiduse saavutamiseni. Olulised on meeskonnatöö ja koolitused, mis kuuluvad projekti raamidesse.