President Alar Karis annab tänavu 148 teenetemärki

President Alar Karis annab oma esimesel ametiaastal 148 teenetemärki.

“Teenetemärgid on tunnustus Eesti inimestele ja meie sõpradele välismaal, kes oma tegevusega on hoidnud meie põhiseaduse sõna ja mõtet, et Eesti riik on rajatud vabadusele, õiglusele ja õigusele, kaitseks sisemisele ja välisele rahule ning pandiks praegustele ja tulevastele põlvedele nende ühiskondlikus edus ja üldises kasus,” rõhutas riigipea.

Eesti tänab arste, õdesid ja hooldajaid, kes võitlevad haiglates koroonapatsientide elu eest ning seisavad silmitsi pandeemia kõige tumedama poolega. Punase Risti teenetemärgi saavad Põhja-Eesti Regionaalhaiglast intensiivravi õde Anastassia Kudinova (Eesti Punase Risti V klass) ja hooldaja Olga Vlassova (Eesti Punase Risti V klass), Hiiumaa Haiglast õendusjuht Riina Tamm (Eesti Punase Risti IV klass). Tartu Ülikooli Kliinikumist infektsioonikontrolli teenistuse õde Tiina Teder ja intensiivravi osakonna vanemõde Liisi Põldots, Lõuna-Eesti Haiglast õendusjuht Agnes Aart, Põlva Haiglast kirurgia- ja õendusabiosakonna õendusjuht Krister Matto, Valga Haiglast hooldaja Asta Kiisler, Lääne-Tallinna Keskhaiglast psühhiaatriakeskuse juhataja ja Eesti psühhiaatria arendaja Andres Lehtmets, õde Irina Kudina ja õendusabikliiniku hooldaja Natalja Karotamm, Ida-Tallinna Keskhaiglast infektsioonikontrollarst-konsultant Aino Rõõm ja õendusjuht Ülle Rohi, Ida-Viru Keskhaiglast nakkushaiguste arst Natalia Nikitina, Kuressaare Haiglast intensiivravi õde Ingrit Räim ja põetaja Anneli Allvee, Pärnu Haiglast infektsioonhaiguste arst Kadi Kenk ja õendusjuht Kaie Kütt.

Vabatahtlikest vereloovutajatest, kes on doonoriks olnud üle 100 korra, saavad Punase Risti teenetemärgi Raiko Kaasiku, Alari Rammo, Kaido Taberland, Allan Martin ja Alvar Põldeots.

Loe rohkem siit.