Põhja-Eesti Regionaalhaiglal on uus reanimobiil ja kaks uut kiirabiautot

31.01.2008

Reedel, 1. veebruaril kella 12-13 esitletakse Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse esisel platsil haigla uut reanimobiili ja kahte kiirabiautot.

Regionaalhaigla osutab kiirabiteenust Harju maakonnas ning teostab kahe reanimobiilibrigaadiga haiglatevahelist kriitilises seisundis haigete transporti Põhja- ja Lääne-Eestis. Haiglal on kuus kiirabi- ning kaks reanimobiilibrigaadi.

Kahe viimase aasta jooksul on Regionaalhaigla investeerinud kuue kiirabiauto ostmisse ja lisavarustusse ligi 10 miljonit krooni. Eelmise aasta lõpus ostis haigla uue reanimobiili ning kaks uut kiirabiautot. 2006. aastal soetati kolm uut kiirabiautot.

Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku juhataja Andrus Remmelgase sõnul vajavad autod uuendamist iga nelja-viie aasta järel. „Kui arvestada autode aastas läbisõidetud kilometraaži, siis amortiseeruvad autod kiiresti,“ märkis dr. Remmelgas.

Regionaalhaigla anestesioloogiakliiniku reanimobiiliosakonna juhataja Arkadi Popovi sõnul on tegemist investeeringuga patsientide ohutusse. „Reanimobiiliga transporditakse kriitilises seisus patsiente õnnetuskohalt või teistest Eesti haiglatest Regionaalhaiglasse. Statistika näitab, et pea kolmandiku reanimobiili väljakutsete puhul on nn appi-kutsujateks teised kiirabibrigaadid või haiglad,“ märkis dr Popov. Ta lisas, et reanimobiiliga sõidavad kogenud erakorralise meditsiini või intensiivraviarstid ja -õed.

Reanimobiili eristab kiirabiautost lisavõimalustega aparatuur. Uues reanimobiilis on spetsiaalne sõidust tingitud tõukeid ja raputusi leevendav suruõhul töötav kanderaami alus, mis teeb ohutumaks raskes seisundis haige transpordi. Reanimobiil on varustatud kaasaegse defibrillaator-monitoriga, mis võimaldab sõidu ajal teostada monitooringut intensiivraviosakonna tasemel. Auto varustuses on portatiivne hingamisaparaat, mis teeb võimalikuks juhitaval hingamisel patsienti transportida ka pikkade vahemaade puhul. Kuuekanalise EKG-aparaadiga saab välitingimustes kiiresti ja kvaliteetselt registreerida elektrokardiogrammi.

Autol on GPS positsioneerimissüsteem Eesti ja Euroopa kaartidega ning üle Eesti töötav raadiojaamaga sidesüsteem.

Fakte Regionaalhaigla kiirabist 2007. aastal

Põhja-Eesti Regionaalhaiglal on 2 reanimobiilibrigaadi ja 6 kiirabibrigaadi Harjumaal – Sakus 2, Keilas 1, Kehras 1, Kosel 1 ja Paldiskis 1. Lisaks neile autodele on tagatud 4 kiirabiauto valmisolek.

2007. aastal said Regionaalhaigla reanimobiilibrigaadid ligi 1700 väljakutset, aastas läbisid reanimobiilid 125 145 kilomeetrit. Harju kiirabibrigaadid said 2007. aastal 15 000 väljakutset ning läbisid 621 794 kilomeetrit. Seega sõitsid autod 2007. aastal kokku 746 939 kilomeetrit.

Lugupeetud ajakirjanikud!
Olete oodatud uute autode esitlusele reedel, 1. veebruaril kell 12 Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse esisele platsile. Traditsiooniliselt ristitakse uued kiirabiautod šampusega.