Põhja-Eesti Regionaalhaigla edastab andmeid E-Tervise infosüsteemi

03.02.2009 E-Tervise Sihtasutus avas eile, 2. veebruaril Põhja-Eesti Regionaalhaiglale pääsu E-Tervise kesksüsteemi. Alates tänasest edastatakse E-Tervise Digiloo infosüsteemi teateid Regionaalhaiglas haiglaravil viibivate patsientide ravi alustamisest ning lõpetamisest. Samuti saadetakse süsteemi kokkuvõtted patsientide haiguslugudest.

Regionaalhaigla liidestus teise haiglana Eestis E-Tervise Digilooga. Regionaalhaigla juhatuse esimehe Tõnis Alliku sõnul hakkas haigla jaanuari lõpus edastama andmeid E-Tervise infosüsteemi, kus nädala jooksul testite nende liikumist. Tõnis Allik: “Testimine on lõpetatud ning eile saime E-Tervise Sihtasutuselt kinnituse, et andmete edastus tunnistati kvaliteetseks. See tähendab, et kesksüsteem on Regionaalhaiglale avatud.“ Tõnis Allik lisas, et alates tänasest edastab Regionaalhaigla E-Tervisele infot patsientide haiglaravi alustamisest ning lõpetamisest. Lisaks neile teadetele edastatakse ühtsesse süsteemi digitaalselt allkirjastatud digiepikriisid ehk kokkuvõtted patsientide haiguslugudest. „See omakorda tähendab, et alates homsest on E-Tervisega liidestunud perearstidel võimalik näha oma patsientide haiglaraviga seotud infot läbi ühtse süsteemi,“ märkis Tõnis Allik.
Eelmisel aastal tehti Regionaalhaiglas vajalikud ettevalmistused ning tehnilised eeltööd E-Tervise infosüsteemiga, sh Digiloo, Digipildi, Digiregistratuuriga, liidestumiseks.