Põhja-Eesti Regionaalhaigla avab uue kiiritusravi lineaarkiirendi

19.11.2008 Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogiakeskuses (Hiiu 44) avatakse, reedel 21. novembril kell 14.00 uus kiiritusravi lineaarkiirendi. Uue kiirendi kasutusele võtmisega paraneb oluliselt kiiritusravi kättesaadavus ning luuakse uusi võimalusi onkoloogiliste haigete ravis. Teise kiirendi rakendamisega pakub Regionaalhaigla kaasaegseimat ja parima varustusega kiiritusravi Eestis.

Kiiritusravi on vähkkasvajate ravis olulisel kohal, olles tervistavuse poolest võrreldav mitmete kasvajapaikmete puhul kirurgilise raviga. Kiiritusravi eeliseks on oluliste organfunktsioonide säilitamine. Euroopa riigid pööravad üha suuremat tähelepanu kiiritusravi kättesaadavusele ning optimaalse kiirendite arvu tagamisele. Kui Lääne-Euroopas on keskmiselt iga miljoni elaniku kohta kuus kiirendit, siis Eestis on praegu kaks kiirendit kogu elanikkonna kohta.

Uue lineaarkiirendi abil on võimalik teostada kiiritusravi järgides kasvaja kuju ja asetsust. Onkoloogiakeskuse juhataja Maire Kuddu sõnul säästab meetod maksimaalselt terveid kudesid, lubab tõsta kiirgusdoosi kasvajas ning see suurendab tõenäosust hävitada kasvaja.

Olete oodatud 21. novembril kell 14.00 Põhja-Eesti Regionaalhaigla onkoloogiakeskuse kiiritusravi osakonda uue kiirendiga tutvuma!

Kogunemine Hiiu 44 suures saalis, kus antakse ülevaade kiiritusravi hetkeseisust ja tulevikust ning laienenud võimalustest onkoloogilise haige käsitluses. Kõigil huvilistel on võimalik tutvuda seejärel uue kiirendi ja kiiritusravi kabinetiga.