Õppetööd alustasid hooldustöötaja töökohapõhise väljaõppe õpilased
26.10.2017Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ning Põhja-Eesti Regionaalhaigla koostöö tulemusena alustas 25. oktoobril esimene 21 õppurist koosnev grupp töökohapõhist hooldustöötaja õpet SA Põhja-Eesti Regionaalhaiglas. Kõrgkoolis toimus pidulik aktus, kus õppureid tervitasid Regionaahaigla ülemarst dr Andrus Remmelgas ja õendusdirektor Aleksei Gaidajenko ning kõrgkooli rektor Ülle Ernits.
Haigla ülemarst dr Remmelgas rõhutas avaaktusel: „Regionaalhaigla jaoks on väga tähtis ravikvaliteet ning patsient on kõigi meie tegevuste keskmes. Hooldaja on tervishoiu meeskonna väga oluline liige, kes tihedalt patsientidega kokku puutub, sestap peame hooldustöötaja professionaalseid oskusi ja nende omandamiseks kutseõpet ülioluliseks.“ Õendusdirektor Aleksei Gaidajenko mainis, et kuna tegemist on töökohapõhise õppega, siis on väga suur roll haiglapoolsetel juhendajatel, märkides: „Kõik meie juhendajad on kogenud spetsialistid, kes pakuvad õppuritele läbimõeldud ja süsteemset praktikat, panustades seeläbi töötajate järelkasvu koolitamisse. Töökohapõhine õpe annab lisaväärtusena hea võimaluse teoreetilisi teadmisi kohe praktikas kinnistada. Tänavu alustas õpet esimene rühm hooldustöötajaid, kuid uue õpperühma plaanime avada juba 2018. aasta alguses.“
Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits märkis oma tervituses, et on rõõmustav, et haiglad pööravad järjest rohkem tähelepanu hooldustöö kvaliteedi tõstmisele: „Kuigi riiklik prognoos hooldustöötajate vajaduse kohta puudub, on haiglate ja teiste tervishoiuasutuste huvi kutsetunnistusega hooldustöötajate vastu suur ja seepärast tellitakse töökohapõhist õpet neile hooldustöötajatele, kellel veel kutsetunnistust ei ole,“ rõhutades: „Olemasolevate töötajate koolitamine tõstab küll kvaliteeti, kuid tööjõuvajadust siiski ei kata. Seda näitlikustab fakt, et kui Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis lõpetab aastas hooldustöö eriala keskmiselt 50 inimest siis lõpuaktuse ajaks on enamik neist juba tööle võetud."
Tööturu vajadustele vastava kutse- ja kõrghariduse arendamise (PRÕM) programmi toetusel viiakse töökohapõhist väljaõpet läbi juba 9 aastat.
Hooldustöötaja on hoolekande- ja tervishoiuspetsialist, kes toetab ja juhendab abivajajat väärika elu korraldamisel, et tagada talle võimalikult hea elukvaliteet. Õppe pikkus hooldustöötaja õppekaval on kaks aastat, maht 120 EKAP-d (Eesti Kutsehariduse Arvestuspunkti).