DSC07526.JPG

Õenduskonverents toob kokku eksperdid Eestist ja välismaalt

10.11.2021

Täna algab juba kolmandat korda toimuv traditsiooniline Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt korraldatud 5-tärni õenduse konverents Bad times, good nurses. Sel aastal kogunevad õed teadmiste vahetamiseks läbi virtuaalse kanali.

Konverentsi kavaga saab tutvuda siin.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla õendusvaldkonna arendusjuht Aleksei Gaidajenko: "Oleme harjumas, et osalemiseks rahvusvahelisel konverentsil ei pea lahkuma kodumaalt ja nii on erakordne võimalus ühiselt arutada õendusvaldkonna põletavaid teemasid koos maailma tunnustatud ekspertidega. Ka seekord on lähtutud konverentsi kava koostamisel professionaalse õenduse mudeli komponentidest: inimkesksus, eestvedamine, innovatsioonid ja tulemused."

Eriõdede rahvusvahelisi näiteid toob kuulajateni professor Dickon Weir-Hughes, tunnustavast juhtimisest Marja Harmoinen Tampere Ülikoolist. Covidi-19 mõjutustest õdede töös räägivad Marita Ritmala-Castérn Helsingi Ülikooli haiglast ja Andzelika Zavackiene Klaipeda haiglast. Eesti õdede jaoks on olulised teemad, mis on seotud ja 3N (NANDA-I-NOC-NIC) rakendamisega. Selleks on esinejatena konverentsil NANDA-I õendusdiagnooside ja terminoloogia ekspert T.Heather Herdman ning õendustulemuste klassifikatsiooni üks arendajatest Sue Moorhead, kes on Eesti õendusüliõpilastele ja õdedele tuttavad raamatute autoritena. Itaalia kolleegid eesotsas Guido Natalega tutvustavad oma kogemusi ja teekonda 3N süsteemi rakendamisel.

Rahvusvaheliste ekspertide kõrval esinevad Eesti tervishoiu tippspetsialistid: Agris Koppel annab ülevaate tervisesüsteemide arengusuundadest, Siiri Heinaru tutvustab õdede rolli innovatsiooniprojektides, Helen Valk võtab kokku Magnethaigla põhimõtted. Gerli Usberg räägib COVID-19 mõjust õendusabile ja Reena Loit jagab kogemuslugu covidüksuse juhtimisest.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õenduse õppetooli juhataja Kristi Puusepp: "Konverentsi planeerimisel oli meie jaoks oluline leida ühiseid teemasid, mis kõnetaksid ühtmoodi nii õenduspraktikuid, -juhte kui õppejõude, kes õdesid õpetavad. Hea meel on, et nii keerulisel ja tiheda töögraafiku kõrvalt on Eesti õed leidnud aega, jõudu ning motivatsiooni konverentsil osaleda ja ühiselt arutleda, kuidas oma tööd veelgi kvaliteetsemalt patsientidele pakkuda."

Teeme kõik selleks, et see päev annaks pikaks ajaks mõtteid, ideid ja inspiratsiooni tegutseda õendusvaldkonna arengutega.