Esinejate tutvustus: Õendusjuhtimise konverents “Minu karjäär – minu kapital”

(täieneb jooksvalt..)

 

Tutvu meie esinejatega juba enne konverentsi päeva.

Juba 8. novembril esinevad kõrgelt hinnatud Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil mitmed säravad esinejad, nende seas Birk Rohelend, Joel Volkov, Liina Kersna, Remo Ojaste, Sirje Tamme.

Kellega on meil nende näol tegemist?

 

Remo Ojaste esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

REMO OJASTE „Ainus lihtne päev oli eile.“

Remo Ojaste teenis Eesti Kaitseväe erioperatsioonide üksuses enam kui 8 aastat ja peale teenistust müüs Lähis-Idasse tanke. Ta on eriväelane, saanud väljaõppe USA ja UK erivägede instruktoritelt, rakendanud oma väljaõpet muuhulgas ka välismissioonidel ning hetkel juhib edukat juhtimiskoolituste ja -konsultatsiooni ettevõtet Combat Ready.
 
Töötades igapäevaselt erinevate organisatsioonidega, sõnab Remo, et tal on olnud väga hea võimulus näha, mis töötab ja mis ei tööta. Õppimine ei lõppe mitte kunagi. Lahinguväljal on palju nüansse, mis edu toovad. Kõige tähtsam asi, mis eraldab lahinguväljal võitu või kaotust, on juhtimine - see on kõige tähtsam oskus. Kõik probleemid on juhtimisprobleemid.
 

 

 

Birk Rohelend esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

BIRK ROHELEND „Igal inimesel on valik: kas keskenduda sellele, mis viib elus edasi, või lasta end alla tirida. Otsuse teeb igaüks ise.“

Birk Rohelend (kodanikunimega Hele-Riin Pihel) on Eesti stsenarist ja kirjanik, kelle sulest on ilmunud sarjad "Kes tappis Otto Mülleri", "Padjaklubi", "Nurjatud tüdrukud", romaanid "Sa pead suudlema Silvat", "Mull", "Kuldne laps" ja veel palju muud.

Ta on TalTechi turunduse ja kommunikatsiooni osakonna juhataja ja E-kanalite keskuse juhataja, kes on hetkel omandamas magistrikraadi ärijuhtimises - see on tema kolmas haridus geenitehnoloogia ja digimuutuste juhtimise kõrval.

 

 

Liina Kersna esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

LIINA KERSNA „Kõik läheb omasoodu. nii on määratud. Me sees on võimalused - nad on määratud. J. Viiding“

Liina Kersna on pikaaegne Riigikogu liige, endine haridus- ja teadusminister ning tänane Tartu Ülikooli haridusteaduste doktorant. Ta arutleb oma sõnavõtus karjäärivalikute teemal – kas kõik läheb omasoodu või on meie sees võimalused, mis on määratud?

Liina on teinud oma tööelus läbi mitu karjääri: ajakirjanduses, kommunikatsioonis, poliitikas ja nüüd ka akadeemilises maailmas. Kuidas kõik nii on läinud – planeeritult või omasoodu?

 

 

Sirje Tamme esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

SIRJE TAMME „Võimestamine kui tööriist läbipõlemise vähendamiseks.“

Sirje Tamme on lõpetanud Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis bioanalüütiku eriala 2006. aastal. Esmalt asus Sirje tööle ITK biokeemia laborisse, kuuludes samal ajal ka Eesti Bioanalüütikute Ühingu juhatusse.

Alates 2012. aastast töötas Sirje PERH Laboratooriumis bioanalüütikuna kliinilise immunoloogia labori osakonnas ning aastal 2015 sai temast nimetatud osakonna juhtiv bioanalüütik. Osakonna juhtiva bioanalüütikuna panustas Sirje osakonna töökvaliteedi parendamisesse ja töökeskkonna paremaks muutmisesse, olles abiks ja toeks osakonna laboriarstidele ning teistele kolleegidele.

Sirje on oma hingelt ikka bioanalüütik, olles aktiivne EBÜ liige ning kuuludes Kutsekojas bioanalüütiku eriala kutsestandardite töörühma ja kutseomistamisele esitatavate dokumentide hindamiskomisjoni. Kuid tänaseks päevaks on Sirje võtnud ette uued väljakutsed Verekeskuse õendusjuhi ametikohal ning lõpetanud Tallinna Tehnikaülikoolis personalijuhtimise eriala.

 

 

 

Margit Raid esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

MARGIT RAID „Kõneledes kuuled iseend, kirjutades kohtud taipamisega.“

Margit Raid on ANDRAS kutsega täiskasvanute ōpiteekonna disainer ja eestvedaja. Ta on oma tööelu pühendanud asutustesisesele nõustamisele ja kujundamisele, luues väärtust sotsiaalstete süsteemide väljal. Soolettevōtjana on ta tegutsenud avaliku ja erasektori teenistuses aastast 2007. Margitil on magistrikraad nii TTÜ sotsiaalsteadustes kui EBS-is ning ta hindab elukestvat õpet. Seepärast juhindub ta ka oma elus mõtteviisist – tulevik on õppimine.

Juhi tööriist on sõna – seda sõnumit kannab Margit ka oma  juhtidele suunatud arenguprogrammides toetamaks juhtide eesmärke läbi sotsiaalsete kompetentside avardamise.

 

 

 

 

 

 

Gerli Liivet esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

GERLI LIIVET „Minu elus pole karjäär olnud kunagi omaette eesmärk. Mind tiivustab ja viib edasi teadmine, et saan midagi muuta, paremaks teha. Selle kõige juures on aga minu jaoks ülioluline, et ka minu silm säraks. Ma teisiti lihtsalt ei saa."

Gerli Liivet on täna Eesti Õdede Liidu asepresident. Tema peamised arendustegevused on seotud õenduse kutsevaldkonnaga - viimastel aastatel eelkõige eriõendus, õendusalased regulatsioonid, õendusteenuste kvaliteet. Lisaks tegeleb ta liidus igapäevaselt rahvusvaheliste suhete arendamisega.  Kuid oma eelnevas karjääris on Gerli töötanud aastaid pereõenda ning olnud õppejõud Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Gerli leiab, et kõik väljakutsed ja tööalased võimalused on temani jõudnud loomulikult, sest õe elukutset planeeris ta praktiseerida kogu oma edasine elu. Samas on ta alati jaganud oma arvamust, julgenud küsida ebamugavaid küsimusi ning üleüldiselt panustanud uute võimaluste loomisesse. Just tänu sellele edasiviivale suhtumisele teda märgati ning pakuti ka vastutusrikkamaid rolle.

Oma ettekandes annab Margit ülevaate - millised on olnud tema võtmekohad või mõjutajad uute väljakusteni jõudmisel ning kuidas seda saad teha ka sina.

 

Tormi Kool esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

TORMI KOOL „Teadmata, millisesse sadamasse soovid purjetada, on võimatu leida soodsat pärituult.

Tormi Kooli teekond õendusse on olnud parajalt käänuline. Täna on ta Põhja-Eesti Regionaalhaigla reanimobiiliosakonna intensiivraviõde, kes on lisaks ka aktiivne esmaabi ja kiirabitöötajate koolitaja ning Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud.

Karjääripöörde teinud Tormist on saanud õenduse propageerija, kes läbi oma kogemuse julgustab inimesi pühendunult oma eesmärkide poole püüdlema.

 

 

Riina Tamm esineb Regionaalhaigla Õendusjuhtimise konverentsil “Minu karjäär – minu kapital”

RIINA TAMM „Unistada tuleb, sest kõik siin elus on võimalik."

Riina Tamm on kogenud tervishoiutöötaja ja SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige, kelle pühendumus kogukonna tervise edendamisele on toonud talle tunnustust nii saarel kui ka riigi tasandil. Tema 32-aastane karjäär hõlmab rolli nii ämmaemandana kui ka haiglajuhtimises, kus tema visioon ja sihikindlus on Hiiumaa elanike meditsiinilise turvalisuse aluseks. Eesti Punase Risti teenetemärgi ja kodanikupäeva aumärgiga pärjatud Riina hindab kõrgelt koostööd, tuues omas igapäevatöös kokku erinevad spetsialistid.

Ta jagab oma praktilisi kogemusi ja vaateid jätkusuutliku tervishoiu korraldamiseks kogukondades. Riina teadmised ja kogemus on suurepäraseks eeskujuks kõigile tervishoiuvaldkonnas.

 

Lisaks on esinemas ka Andres Köster, Priit Tohver, Joel Volkov, Agris Peedu.

 

Tule ja saa osa Õendusjuhtimise konverentsist juba 8. novembril Ülemiste Apollo kinos.

REGISTREERI END SIIN

 

Kohtume konverentsil!