Koostöölepingu sõlmimine

Maag Grupp ja Regionaalhaigla sõlmisid koostöölepingu

20.05.2022

19. mail allkirjastati AS Maag Grupi ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla vaheline koostööleping teadustöö arendamiseks Regionaalhaiglas, mille alusel hakatakse igal aastal AS Maagi toetusel Regionaalhaiglas välja andma 10 000 euro suurust teaduspreemiat.

Koostööleping sai allkirjad Proto avastustehases koos sellele järgneva meeleoluka teadusteatri esitlusega.

“Regionaalhaigla jaoks on tänane koostöölepe märgilise tähendusega mitmel põhjusel - esiteks näitab see, et väärtustame kõrgelt teadustööd tegevaid kolleege ning peame väga oluliseks teaduskoostööd ning teiseks on sellesuunaline partnerlus erafirmaga sisuliselt esimene omataoline meie jaoks,” ütles Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu.

Regionaalhaigla juhatuse liikme Terje Peetso sõnul valiti Proto avastustehas allkirjastamiseks põhjusega. “Teadustöö on sageli sama avastuslik nagu tänane teadusteater. Loodan, et stipendiumi saajad õpivad teadustöö raames nii mõndagi uut meditsiini, tervishoiu, haiguste, aga ka iseenda kohta. Täna sai siin mustvalgele kirja, et me toetame teadustööd, antud teaduspreemia on väga suur samm edasi,” sõnas Peetso.

AS Maag juhatuse liige Toomas Juhani kinnitas, et neil ei tulnud ettevõttes kaua mõelda, sest ideed aidata kaasa haigla teadustegevusele toetati üksmeelselt. “Kui tavaliselt teeme majandusotsuseid Exceli-tabeli baasil, lähtudes sellest, et kui ühel real on miinus, peab teisel pluss olema, siis selle otsusega oli tõesti hästi lihtne, see sündis ilma tabelita ja tihtipeale sellised otsused ongi kõige paremad,” rõhutas Juhani.

Koostöölepe sõlmiti viieks aastaks.