118_rdo8574.JPG

Lillepaviljonis toimunud tunnustusõhtul anti üle stipendiumid

04.09.2023

Möödunud neljapäeval, 31. augustil Lillepaviljonis toimunud Regionaalhaigla tunnustusõhtul tähistati ühiseid tegevusi Regionaalhaigla kestliku arengu suunal ja anti värske hoog sügishooajale. Samuti anti üle stipendiumid – lisaks noore arsti/spetsialisti ja elukestva õppe stipendiumitele ka AS Maag Grupp 10 000-eurone teadustöö stipendium.

“Regionaalhaigla väärtustab õppimist, arengut ja häid algatusi parima kultuuri loomisel ravitöö edendamiseks,” ütles oma avakõnes Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu, lisades, et meil kõigil on oma roll kestliku tuleviku loomisel – seda saadavad head algatused, avatud mõtteviis ning ühine koostöö patsientide ja töötajate parima tervise heaks. Oma kõne lõpetuseks kuulutas Peedu ametlikult välja Regionaalhaigla uue ülemarsti – endise intensiivravi keskuse juhataja dr Kristo Eriksoni. Dr Erikson alustab haigla ülemarsti rollis tööd 15. oktoobril 2023.

Tunnustusõhtul andsid Regionaalhaigla Grand Man 2023 prof Margus Viigimaa ja Agris Peedu pidulikult üle kuus noore arsti/spetsialisti ja kolm elukestva õppe stipendiumit.

Noore arsti/spetsialisti stipendiumid pälvisid:

1. Hans Erik-Ehrlich – osaleb: Skandinaavia anestesioloogia- ja intensiivraviseltsi (SSAI) intensiivravi-alasel täiendusprogrammil
2. Siim Tõnisson – osaleb: ESRA (European Society of Regional Anesthesiology and Pain Medicine) regionaalanesteesia ja valuravi kadaaverkoolitusel 21.-24. veebruaril 2024 Innsbruckis, Austrias
3. Mariann Rugo – osaleb: IRCADi (Institut de Recherche contre les Cancers de l’Appareil Digestif) koolitusel „Advanced Techniques in Laparoscopic Gynecologic Surgery“ 11.-13. detsembril 2023 Strasbourgis, Prantsusmaal
4. Karolin Riips – osaleb: EANS (The European Association of Neurosurgical Societies, Euroopa neurokirurgia ühingute assotsiatsioon) Kongressil Barcelonas, Hispaanias 24.-28. septembril, lisaks sellele eelneval perifeerse närvisüsteemi kursusel EANS (Peripheral Nerve Surgery Pre-Congress Course) 24. septembril
5. Kaisa Arras – osaleb: 22.-24. novembril Dublinis aset leidmas vaskulaarõdede seltsi konverentsil
6. Anna Maria Sepp – osaleb: 4th ILAE School on Neuropsychology in Epilepsy, 3.-8. märtsil 2024 Prantsusmaal

Elukestva õppe stipendiumid pälvisid:

1. Margit Härm – osaleb: The Vascular Societies Annual Scientific Meeting 2023 22-24. novembril 2023 Dublinis, Iirimaal
2. Eva-Maria Niine-Roolaht – osaleb: Koolitus/praktika London Imperial College Hammersmith Hospitalis professor dr Christina Fotopoulou juures 2024. aasta märtsis
3. Liidia Grištšenko – osaleb praktikal Vivantes Klinikum Am Urbanis – peaarst PD dr.med Malgorazata Lanowska, mentor Leitende Oberärztin, dr.med Jekaterina Vasiljeva, Berliinis

Lisaks andsid Agris Peedu ja innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete juht Terje Peetso üle AS Maag Grupp 10 000 euro suuruse teadustöö stipendiumi, millega tunnustatakse Regionaalhaigla töötajat, kes on andnud olulise panuse ennetuse, diagnostika, ravi ja taastusravi teadmise arendamisesse ja rakendamisesse, tagamaks patsientide parim võimalik ravi. Kui möödunud aastal pälvis esimese Maagi teaduspreemia traumakirurg dr Sten Saar, siis sel aastal läks stipendium onkoloog dr Kersti Oselinile! Teaduspreemia nominendid olid laboriarst dr Marika Pikta ja radioloog dr Juhan Reimand.

Oleme kõikide stipendiaatide ning AS Maag Grupp teadustöö stipendiumi laureaadi ja nominentide üle väga uhked! Palju õnne kõigile!