Kutse prof. Simo Villki loengule Hand Surgery as Speciality in Finland

13.11.2008

Kolmapäeval, 3. detsembril kell 8.30−9.30 Põhja-Eesti Regionaalhaigla Mustamäe korpuse
(J Sütiste 19) suures saalis

Tampere Ülikooli Haigla käe- ja mikrokirurgia osakonna juhataja
professor SIMO VILKKI loeng
HAND SURGERY AS SPECIALITY IN FINLAND

Professor Simo Vilkki on rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud käekirurg, kes on oodatud esineja erialafoorumitel, avaldanud mitmeid artikleid, osalenud õpikute kirjutamisel, töötanud välja erinevaid operatsioonimeetodeid jpm.

Käekirurgia
on eriala, mis hõlmab kogu ülajäseme kui terviku vigastuste, kaasasündinud väärarendite, omandatud haiguste, vigastuste ja nende tagajärjel tekkinud deformatsioonide diagnostikat ja ravi.
Tegu on multidistsiplinaarse erialaga, mis sisaldab ortopeedilise, veresoonte, närvide ja plastika rekonstruktiivkirurgia erialade põhimõtteid ning ravimeetodeid.
Eesmärk on tagada käe funktsionaalne terviklikkus, säilitades ja taastades elukvaliteeti.
Suurima osa käekirurgide patsientidest moodustavad erakorralised juhud − traumatoloogilised patsiendid e mitmesugustes õnnetustes kannatanud, põhilisteks vigastusteks on olmetraumad, sageli ka töötraumad.

Loeng toimub inglise keeles.
Olete oodatud!