Kaitsevägi ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla sõlmivad koostööleppe

26.11.2007 Homme, 27. novembril,  sõlmivad Kaitsejõudude Peastaap ja SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla ühise tegevuse raamlepingu, mille põhjal hakatakse edaspidi arendama omavahelist koostööd riigikaitses ja tervishoius.

Kaitsevägi ja Regionaalhaigla kavandavad koostööd erialases täiend- ja väljaõppes kaitseväe meedikutele ning praktikat kaitseväe poolt koolitatavatele parameedikutele, sõjalist ja sõjameditsiinilist väljaõpet kaitseväe operatiivstruktuuris ettenähtud kitsama eriala spetsialistidele ning sõjalisi ja erialaseid ühisõppusi.

Koostöö hõlmab ka siseriiklike kriisiolukordade ja katastroofide korral vajalikku koostegevust, sealhulgas vajadusel meditsiinilise evakuatsiooni korraldamist. Sõlmitava lepingu raames arendatakse koostööd ka verekeskuse ürituse korraldamisel ja doonorluse propageerimisel.

Pärast lepingu allkirjastamist on plaanis mõlemapoolsete ekspertide kohtumised detailsete koostöökavade väljatöötamiseks raamleppes kirjeldatud valdkondades.

Koostöö neis valdkondades on kaitseväe ja Regionaalhaigla vahel käinud juba varemgi, allkirjastava lepinguga saab see koostöö õigusliku aluse. Kaitsejõudude Peastaabi poolt allkirjastab lepingu peastaabi ülem kolonel Neeme Väli ning SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla poolt juhatuse esimees Tõnis Allik.