Interdistsiplinaarne seminar keskendub munasarjale
28.03.2019Reedel, 29. märtsil kella 10.00-17.00 toimub Tallinnas Solarise Apollo Kino Saku saalis Regionaalhaigla interdistsiplinaarne seminar, mis kannab seekord koondnimetust „Munasari“. Seminari eesmärk on interdistsiplinaarselt ja terviklikult käsitleda munasarja toimimisega seonduvat naise organismis, arutleda viljakuse teemadel ning tutvustada munasarja haiguste uuemaid ravi- ja diagnoosimismeetodeid.
Regionaalhaigla diagnostikakliiniku juhataja dr Äli Roose sõnul käsitletakse seminaril munasarja temaatikat väga põhjalikult ning ettekannetega esinevad oma ala parimad spetsialistid erinevatest Eesti haiglatest ja teadusasutustest. „Me räägime munasarja anatoomiast ja füsioloogiast, käsitleme viljakusega seotud teemasid ning viimases osas on fookuses hea- ja pahaloomuliste kasvajate uuemad ravi- ning diagnoosimismeetodid,“ tutvustas dr Roose konverentsi sisu. Dr Roose sõnul annab seminar ainulaadse võimaluse ühe päeva jooksul saada tervikliku ja interdistsiplinaarse ülevaate naiselikkuse ühest sümbolist – munasarjadest.
Seminar on jagatud kolme ossa. Esimest osa modereerib dr Sergei Nazarenko, avaettekanne folklorist Marju Kõivupuult kirjeldab munasarja rolli Eesti folklooris. Seejärel leiavad käsitlust kriitilised perioodid naise elus, raseduse mõju naisele, rasedusvastased vahendid ja hormoonasendusravi.
Teises osas, mida modereerib dr Helle Karro Tartu Ülikooli Kliinikumist, peatutakse naise viljakuse teemadel, räägitakse munasarja anatoomiast ja füsioloogiast, geenitestidest ja menopausist ning polütsüstiliste munasarjade sündroomist. Teise osa lõpetab Kristjan Port oma ettekandega tippspordi mõjust naise organismile ja viljakusele.
Kolmas ja viimane sessioon puudutab munasarja haigustega seonduvat, Regionaalhaigla naistehaiguste keskuse juhataja dr Kersti Kuke modereerimisel räägitakse vähiravi uuematest suundadest, diagnoosimisvõimalustest, viljakusest peale vähiravi ning mitmetest muudest teemadest.
Tänavune interdistsiplinaarne koostööseminar „Munasari“ on järjekorras juba neljateistkümnes. Varasemad seminarid on kandnud pealkirju "Neuroendokriinsüsteem", „Dementsus“, „Lülisammas“, „Puus“, „Insult“, „Kops“, „Maks“, „Väike liiges“, „Neer“, „Intestinum“, „Veresoon“ ja „Lümfisõlm”, „Eesnääre“.
Interdistsiplinaarne koostööseminar MUNASARI
29. märts 2019
Apollo Kino Solaris, Saku saal (Estonia pst 9, Tallinn)
KAVA
9.00 Registreerimine, tervituskohv
I OSA Moderaator Sergei Nazarenko
10.00 Avamine – Terje Peetso
10.05 Munasarjast Eesti folklooris – Marju Kõivupuu
10.15 Munasarja anatoomia ja füsioloogia – Eva-Maria Niine-Roolaht
10.35 Kriitilised perioodid naise elus – Ülle Kiisla
10.55 Mis juhtub raseduse ajal? – Olesja Vellend
11.10 Kontratseptiivid ja hormoonasendus – Piret Kaarde
11.30 Lõuna
II OSA Moderaator Helle Karro
12.30 Munasari, munarakk ja naise viljakus – Kai Haldre
12.50 Enneaegne munasarja puudulikkus – Helle Karro
13.15 Turneri sündroomiga täiskasvanud patsient – Ülle Jakovlev
13.40 Kas geenitest ennustab varast menopausi? – Triin Laisk-Podar
13.55 Polütsüstiliste munasarjade sündroom - fenotüübid, riskid, käsitlus – Mari Verrev
14.15 Tippsport ja ovariaalfunktsioon – Kristjan Port
14.30 Kohvipaus
III OSA Moderaator Kersti Kukk
15.00 Kas O-RADS kliinilisse praktikasse? – Kärt Seer
15.15 Munasarja piltdiagnostika – Sünne Remmer
15.35 Munasarjakasvajate patoloogia – Katrin Lepik
15.50 Munasarjakasvajate ravitaktika – Kersti Kukk
16.10 Munasarjavähi süsteemravi ja patsiendi järelkontroll – Herki Kaljusmaa
16.30 Vähihaige fertiilsuse säilitamisvõimalused – Anu Planken
16.50 Kokkuvõte ja küsimused
*Korraldajad jätavad endale õiguse teha kavas täpsustusi ja muudatusi
Kohtumiseni seminaril!